SK

Recenzia Denon AH-D5000

Začiatkom leta sme si na našom serveri predstavili prvého zástupcu slúchadlovej highend trojky model D2000 od známej japonskej spoločnosti Denon. Dnes si predstavíme druhý model s označením D5000, ktorý sa od svojho lacnejšieho “bračeka” líši najmä prirodzenejším hudobným prednesom. Ako to dosiahli konštruktéri v spoločnosti Denon? Odpoveď nájdete v článku, ktorý sme pre vás pripravili.
Luxusný bytový doplnok

Štandard

Môžu tieto nadštandardné slúchadlá byť v niečom štandardné? Áno aj keď ide o jedny z najluxusnejších slúchadiel. Slúchadlá boli zabalené v štandardnej krabici. Ide v podstate o identickú krabicu, v akej bol zabalený lacnejší model D2000. Krabica zo štandardného kartónu, s čiastočne transparentnou prednou časťou nijak nevychádza z radu. Osobne som čakal balenie na trošku vyššej úrovni, keď vezmeme do úvahy dvojnásobnú cenu oproti modelu D2000. Samozrejme dôležité je, že tento štandardný typ boxu je overená kvalita a chráni slúchadlá dostatočne. Uvidíme, v akom balení bude uložený najvyšší model D7000, ktorý tiež príde do redakcie.
 Spracovanie

Ak si všimnete úvodnú fotografiu, konštrukcia a dizajn je veľmi podobná modelu D2000. Aby som bol presný, ide o úplne rovnaký dizajn. Konštrukcia je identická tiež, až na jednu veľmi zaujímavú “vychytávku”. Konštruktéri si vybrali jeden z najstarších materiálov na vyrobenie ozvučnice a tým je drevo. Hnedé mahagónové ozvučnice sú nádherne opracované a vyzerajú veľmi luxusne. Použité mahagónové drevo patrí medzi exotické druhy pochádzajúce z tropických pralesov. V prírode sa vyskytuje v Austrálii a nájdeme ho aj v južnej a juhovýchodnej Ázii. Mahagónové drevo môže byť hnedej až červenohnedej farby a patrí medzi ťažké dreviny s veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami. Je taktiež charakteristické odolnosťou proti starnutiu a biologickému znehodnocovaniu.
 

Náušníky sú vyrobené z jemnej kože, ktorá je veľmi príjemná a robí z náušníkov pohodlnú luxusnú sofu.
 V slúchadlách sa nachádzajú dynamické meniče s O 50mm a neodymiovým magnetom. Membrána je vyrobená z prírodnej celulózy a jej hustota zvyšuje rýchlosť prenosu zvuku. Vďaka tomu, že je veľmi tenká umožňuje lepšiu dynamiku. Použité mikrovlákno sa vyznačuje výbornou kvalitou a vykresľuje zvuk detailne. Na ozvučnici sa nachádza akusticky optimizér, ktorý optimalizuje pohyb membrány na jej krajoch. Kábel je vyrobený z bezkyslikovej medi (OFC), ktorá udržiava optimálnu kvalitu zvuku. Na konci kábla sa nachádza mohutný kovový jack zo závitom na 6,3mm redukciu.
 Dizajn slúchadiel je nádherný a drevené ozvučnice vyzerajú veľmi dobre. Všeobecne je známe, že drevo ma veľmi dobré zvukové vlastnosti a preto konštruktéri z denonu vybrali tento materiál. Ako to ovplyvnilo prednes to sa dozviete v ďalších riadkoch.
 Comments (6)
M1ch4l
pekne sluchadla i recka, no mam vyhradu proti sluchadlam....nemam rad kozene nausniky.
Wizik
Pekná recenzia, pekné slúchadlá, ale tá cena je dosť mimo.
Broslowski
Zboznujem drevo:-) a na sluchadla sa extremne hodi . skvele spracovana recenzia, len tak dalej..
ElNorka
chcem sa spýtať či budete niekedy recenzovať aj lacnejšie slúchadlá, tak do 80€?
Broslowski
ak sa tu porozhliadnes najdes aj recenzie na lacnejsie sluchadla :-) chystame sa vsak do buducna drzat najma lacnejsich modelov so skvelym pomerom cena/vykon.
Ján Kurej
Jasne budeme! Inak diky :-)
Add new comment
TOPlist