SK

Fiio E7 – Malý, ale šikovný

Je tomu už dáky ten rok, čo značka FiiO prišla na trh. Je to prvý výrobca, ktorý prišiel s prenosným zosilňovačom pre slúchadlá za smiešnu cenu zhruba 8€. Dnes sa nám do redakcie dostal prenosný zosilňovač aj s USB D/A prevodníkom s názvom FiiO E7. Poďme sa spoločne pozrieť, čo táto pomerne maličká skatuľka dokáže.


 

 


Úvod, technické špecifikácie a balenie


FiiO ako firma nie je v našich končinách veľmi známa. Väčšinou ju poznajú iba ľudia čo sa zaujímajú o prenosné audio. Na začiatku prišli s modelom E3, ktorý bol iba jednoduchý, prenosný zosilňovač bez možnosti regulácie hlasitosti. Neskôr uviedli model E5, ktorý mal veľmi podobný tvar ako prvá generácia ipodu shuffle. Model E5 disponoval už aj reguláciou hlasitosti. No a dnes k nám prichádza model E7, ktorý je obdarovaný kvalitnou konštrukciou, OLED displejom, mnohými funkciami a bohatým príslušenstvom. Dámi a páni, prosím posaďte sa. Začíname. Mimochodom FiiO E7 je prvý presnosný slúchadlový zosiľňovač s dvojfarebným OLED displejom (stredne-oranžová a svetlomodrá ).

Technické špecifikácie :

-Výstupný výkon : 150mW (16Ohm); 16mW (300Ohm)
-Povolená impedancia slúchadiel : 16 Ohm ~ 300 Ohm
-Odstup signál/šum :   >95dB cez line vstup
   >100dB cez USB vstup
Skreslenie : <0.009% (10mW)on line-in;
   <0.008% (10mW) on USB-in
Frekvenčný rozsah : 10Hz – 1000KHz
Napájanie : interná 1050mAH dobíjateľná Li-ion batéria
Nabíjanie : USB 5V 400mA
Rozmery :  96mm x 55mm x 15.5mm
Váha :  100g

Balenie :

Fiio E7 k nám príde v maličkej skatuľke, iba o niečo väčšej ako FiiO samotné. Samozrejme dominantným prvkom je FiiO, ktoré uvidíte hneď za priesvitným plastovým obalom. Zvyšok obalu je ladený v bielej, červenej a čiernej farbe. Krabička sa otvára úplne klasicky. Zhora vysuniete jednu časť, odkryjete boky a je to.

Po vytiahnutí na vás čaká papierová skatuľka a FiiO E7 v priesvitnom plaste, ako som už spomínal na začiatku. FiiO v ňom drží pomerne tuho, chvíľku vám zaberie, kým ho vyberiete von. V papierovej krabičke nájdete kompletné príslušenstvo. Objavíte tam silikónový obal pre FiiO s vyrezanými otvormi pre vstupy a výstupy, silikónový „náramok“, prepojovací kábel 3,5mm jack -> 3,5mm jack s dĺžkou 6cm (na jednej strane je konektor do tvaru písmena L), plyšové púzdro, USB kábel s dvojitým tienením (dĺžka 110cm) a jednoduchý manuál s popisom tlačidiel a výstupov (manuál je v čestine, angličtine a jazykoch východných krajín).
 


FiiO E7 obal (predná strana)


FiiO E7 obal (zadná strana)

FiiO E7 po vybalení z krabice (príslušenstvo)

 

Comments (14)
FrantaBina
K tomu slabšímu zisku zesilovače, to je dáno použitým čipem. Ten začne signál zesilovat až na hlasitosti 54/60, tedy pokud vám jde pouze o zvýšení výkonu vašeho mp3 přehrávače, Fiio není ideální řešení. Jinak bych na recenzi doporučil si sehnat nějaká lepší sluchátka. Fiio, stejně jako ostatní přenosné zesilovače, je dělané pro lidi používající střední až vyšší třídu přenosných sluchátek, tedy zde použitá low-end sluchátka od Soundmagicu a AudioTechnicy ani extrémně náročná AKG K701 nemůžou ukázat všechny výhody a zápory zvuku Fiia. Kdyby Fiio dostal na starost Ján Kurej, výsledek by byl mnohem víc směrodatný.
Odar
Minule, ked som si dovolil otvorene napisat moj nesuhlas s metodikou testovania sluchadiel, bol som zly. V tejto recenzii sa udialo cosi podobne, ale z opacnej strany. Pripajat k Fiio E7 tak narocne vybuditelne sluchadla, ako K701, nie je podla mna tiez najstastnejsi napad. Ale nezostava napisat ine, len "Super recka", aby ma tu zas nekamenovali . . . myslim si vsak svoje, ale to tu pisat vzhladom na "osadenstvo" nebudem.
Wizik
Kludne píšte čo chcete, ja s tým problém nemám. Čo sa týka toho testovania, tak bohužiaľ iné slúchadlá som nemal možnosť otestovať s FiiO-m v tej dobe, keď som recenziu písal. Čo sa týka použitia s K701, tak som len chcel ukázať, že na niečo také už proste FiiO nestačí.
Saky
Tak použitá Technica má impedanciu 40 ohmov, AKGčka 62 - dokázalo by to vybudiť Senny 595 (50 ohmov) chalani ? Samozrejme díky za recenziu :)
Wizik
Ahoj, pokiaľ to chceš ako domáce riešenie, tak za tie peniaze to bude dobré. To, že K701 majú impedanciu 62ohm nerátaj, pretože sú náročnejšie ako mnohé iné slúchadlá s vyšším odporom. HD595 by ti to vybudilo, ale ten zosilňovač vo FiiO nie je nič extra. Rozhodne to ale bude lepšie ako cez integrovanú kartu a ak máš obmedzený rozpočet, FiiO E7 je dobrá voľba.
Saky
Zdravím. No mám Asus Xonar DX/XD, myslíš že k tomu je Fiio zbytočné?
Wizik
Konkrétne tú asus zvukovku som nepočul, ale myslím si, že FiiO ma lepší DA prevodník.
fakovnik
hehe 90€ to snad ne. Ja by som bral z tadeto za 57€ co je dost rozdiel: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.34383
Wizik
Za prvé to v prepočte vychádza asi 65€ a za druhé to bude bez záruky, radšej si 25€ priplatím a mám plnú záruku 2 roky.
fakovnik
:D momentálne to vychádza presne 58,59 EUR neviem s kade berieš 65 :)
stanomx
to vy fakt počujete rozdiel medzi "zahoreným" a "nezahoreným" zosilňovaćom?.... prepáčte ale podľa mňa to je efekt takzvaného pseudo-rozdielu a myslím že v tomto konkr. prípade sa jedná o lacné (nehovorím nekvalitné) IO.... nepochopím to asi nikdy... a nemám také dobré uši aby som počul rozdiel... s reproduktormi to potvrdím, resp. slúchadlami, zvukové vlastnosti sa po zahorení zlepšia.. hlavné na výškových sekciách .... avšak rozprávať niečo také o ampliferoch.. mi pripadá na hlavu, jojo efekt... máte to len v hlave, alebo sami neviete?
Broslowski
za mna nieco ako zahorenie elektroniky je "krepost" slusne napisane. Robim to len skrz to aby sa ludia v komentoch za to nenavazali do kvality recenzie :-) A ked sme pri tom , aj tak sa vsetko "zahori" pouzivanim :-) pri elektronkovych zalezotostiach je pociatocne nahriatie elektronky samozrejmostnou Ine je ked su sluchadla na zapozicku an kratku dobu, vtedy ich zapecenie pouzivanim nieje dostatocne a treba ich nechat par dni hrat v skrini :-)
stanomx
Jasne u elektroniek to je samozrejmosť, avšak kúsok plastu v ktorom je kremík? ... hmm ... je to diskutabilné, možno sa používaním mierne menia isté parametre. Chcelo by to nejaké meranie. Alebo tu niektorý rozohrovájú aj DA prevodníky? :D ... Každopádne u takýchto preampov ani nedochádza k ohrevu koncového zosilňovača, čiže by som nevravel o nejakom rozohrávaní. Ak je to inak opravte ma. Iné sú zosilňovače s umelou záťažou (samozrejme bavíme sa o slúchatkových amps) kde sa predzáťažou dosahujú lepšie parametre tým najvhodnejším výkonom(slúchadlá toho moc nepojedia). Nehovoriac o Áčkach. Ale tak som rád že sa k tomu Broslo vyjadril.. a takto :)
Wizik
Vyjadril by som sa rovnako ako Broslo. Ide viac-menej o to, aby potom niekto nepísal, že sme to ani nemali "zahorené". Sám však verím len na zahorenie slúchadiel.
Add new comment
TOPlist