SK

Killer Xeno PRO™, Boj o milisekundy

V posledných rokoch si môžeme všimnúť zaujímavý fenomén. Na trhu sa objavujú nové spoločnosti, ktoré vyrábajú hardvér výhradne pre hráčov. Herný trh je obrovský, hráči sú jedna z hlavných záujmových skupín výrobcov PC hardvéru, kvalitný a výkonný hardvér je požiadavkou každého hráča.


Úvod, dizajn, technické špecifikácie

S rozvojom podpory hrania viacerých hráčov a online hrania chce samozrejme každý mať výhodu nad ostatnými, kto by nechcel poraziť známych a priateľov? Ak aj vám znepríjemňuje hranie vysoká odozva, ktorá znemožňuje plynulosť hry, tak čítajte ďalej. V dobe keď sú už výkonné komponenty dostupné každému, dokážu práve tieto špecializované zariadenia rozhodnúť o víťazstve (alebo prehre...)

Úvod, dizajn, technické špecifikácie

Presne medzi takéto zariadenia patrí aj sieťová karta Killer™ Xeno™ Pro od spoločnosti Bigfoot Networks. Spoločnosť Bigfoot Networks pôsobí na trhu herných sieťových kariet už nejaký ten piatok, sú jedinou spoločnosťou, ktorá vyrába „herné sieťové karty“ a Killer™ Xeno™ Pro je už tretia verzia ich karty.
Karta však nie je len obyčajný NIC (network interface controller) ale NPU (network processing unit), čo znamená že by mala reálne zvyšovať výkon, dáta prijaté a odosielané sieťou spracováva samotná karta, ktorá obchádza procesor a teda podľa výrobcu odľahčí procesor a zníži odozvu.

Poďme sa na kartu pozrieť bližšie. Karta má na NIC pomerne nezvyčajné konektory.
Nájdeme tu USB port, 3.5mm audio konektory- Line in a Audio Out, ktoré majú slúžiť pre VoIP. Samozrejme tu nájdeme aj konektor RJ-45.
 


Dostupné konektory
 

Hlavným čipom (NPU) na karte je procesor o frekvencií 400 MHz na báze PowerPC.Karta je osadená 128mb pamäte DDR PC2100 266mhz.
Ďalej na nej nájdeme vlastnú flash pamäť, ktorá obsahuje vlastný operačný systém karty na báze Linuxu.
V podstate sa jedná o plne funkčné PC na jednej prídavnej karte. Karta je oproti predchodcom postavená pre rozhranie PCI Express x1 čo umožňuje flexibilnejšiu konfiguráciu slotov ako pri predchodcoch (kartu je možné osadiť aj do voľného PCI Express x4, x8 a x16 slotu).


Na obrázku vidíme procesor, pamäte ram a vlastnú flash pamäť karty


Ceľkový pohľad na kartu
 
Comments (5)
fakovnik
Kto ma raz arpanet nepomoze mu ziadna karta :)
vagi
za danou cenu mi to přijde jako špatný vtip...
Michal Bajánek
ak niekto hra profi tak toto je nutnost aj keby to stalo 200€. pekna recenzia
pif666
Opat ... skoda ze ste neskusili aj nejaku lepsiu sietovku za este relativne normalnu cenu .. predsa len za 33e o nej celkom realne uvazujem ... http://www.alza.sk/sitova-karta-intel-pro-1000-ct-desktop-adapter-d110188.htm
sufu
“ ======== http://www.onseeking.com/ ======== http://www.onseeking.com/ We need your support and trust!!! Dear friends, please temporarily stop your footsteps To our website Walk around A look at Maybe you'll find happiness in your sight shopping heaven and earth You'll find our price is more suitable for you. Welcome to our website http://www.onseeking.com/ Thanks to the support! http://www.onseeking.com/ >>>------I love you! ---->”
Add new comment
TOPlist