SK

Vedeli ste že...? Asus

Spoločnosť ASUS sa môže pochváliť pozoruhodnou cestou, ktorá sa začala v roku 1989. Tu je pohľad na jej vzostup:

Taipei 1989: Príbeh spoločnosti ASUS sa nezačína len stretnutím v kaviarni. siaha hlbšie – do obdobia, kedy Taiwan nebol ešte technologickým lídrom, akým je dnes. Spoločnosti ako IBM mali vtedy prednosť pri získavaní nových procesorov od Intelu a taiwanské firmy museli čakať aj pol roka na prístup k prototypom. Práve v tomto prostredí sa štyria inžinieri, T.H. Tung, Ted Hsu, Wayne Hsieh a M.T. Liao, rozhodli spojiť svoje sily a skúsenosti získané v spoločnosti Acer, aby vytvorili niečo nové.

1989-1990: Už za osem mesiacov sa ich odovzdanosť vyplatila. Spoločnosť ASUS uviedla na trh Cache 386/33 a ISA 486/25 – dve inovatívne základné dosky pre osobné PC. Tieto základné dosky sa dostali do popredných priemyselných produktov od spoločností ako IBM a ALR, čo znamenalo prelom pre ASUS a postavenie Taiwanu na globálnej IT scéne.

Počas 90. rokov: ASUS prosperoval. Nadviazali dlhodobé partnerstvo so spoločnosťou Intel, nezávisle vyvinuli základnú dosku ISA-486 (chválenú spoločnosťou Intel). Pioniersky duch ich priviedol aj k vývoju prvej dvojsocketovej základnej dosky pre procesor Intel Pentium v roku 1995. Asus sa okrem základných dosiek pustil aj do výroby grafických kariet, sieťových produktov a notebookov.

2000 - súčasnosť: Úspech notebooku Eee PC™ v roku 2007 mal za následok revolúciu v počítačovom priemysle a upevnil pozíciu spoločnosti ASUS ako lídra v oblasti mobilnej výpočtovej techniky. Dnes patrí spoločnosť ASUS medzi globálnych technologických gigantov. Sú poprednou svetovou značkou medzi výrobcami základných dosiek, grafických kariet, minitorov, chladičov a jedným z troch najpredávanejších predajcov notebookov pre spotrebiteľov. Zároveň sa radia medzi priekopníkov v oblasti nových mobilných trendov, ako je virtuálna a rozšírená realita. Ich záväzok ku kvalite a inováciám im prinieslo mnohé ocenenia a lojálnu zákaznícku základňu po celom svete.

ASUS sa nezameriava len na hardvér ale aj na vývoj inteligentných riešení pre domácnosť so Zenbo a prenikajú do sveta IoT a robotiky.

Komentáre (1)
Pjetro de

výrobcami základných dosiek, grafických kariet, monitorov, notebookov
no ako sa to vezme ...

tie firmy TO MONTUJU z dodanych komponentov ... CPU/APU/GPU pre NTB si nevyraba sam ASUS
detto SSD, detto VSETKY svaby na doske ... proste ASUS NIE JE vyrobca cipov a tak vyrabaju ak zakl. dosky - a ani monitor by nevyrobili bez dodanych "polotovarov"

co sami mozno navrhli (v nejakom 3D softe) a dali si vyrobit, je umelohmotne saši (obal, rám, kysňa) notebooku, LANZE ani to saši si vlastne tym padom nevyrobili sami (ASUS nema tovarne kde im lisuju z roztoponeho umelohmotneho maglajzu umelohmotne saši) ... napr. na rozdiel od skodovky, kde im dovezu zo zeleziarni 10 tonovy kutuc oceloveho plechu v definovanom formate (hrubka, sirka ...) proste jak giganticka rolka WC papiera ... a skodovka si uz z toho vyrobi kapotu, dvere ... co potrebuje

ASUSu nikto nedoda kremikovy surovinovy ingot (ekvivalenk vyronebej maxi-rolky plechu), ktory si sam nakraja na wafery a na nich vyleptava cipy ...

ASUS (rovnako ako vsetky podobne firmy) su iba KOMPLETIZATORI základných dosiek, grafických kariet, monitorov, notebookov a NIE VYROBCOVIA

Add new comment
TOPlist