SK

Americká polícia sa spoľahla na funkciu Apple Find My. Akcia nedopadla podľa očakávaní

Ako to asi dopadne, ak sa bezpečnostné zložky štátu spoľahnú na funkciu, ktorá nebola navrhnutá na sledovanie gangov?

Nepodarená akcia americkej S.W.A.T. (Special Weapons And Tactics) sa mala udiať ešte počas mája minulého roka. Polícia sa snažila vypátrať zlodejov automobilu Dodge Charger, ktorý bol spred domu poškodenej rodiny ukradnutý približne 26 kilometrov od mesta South County v štáte Missouri. Políciou navštívená rodina sa nachádza v meste Fergusom, tak isto v štáte Missouri.

Po krádeži automobilu bolo policajným vyšetrovateľom oznámené, že sa v automobile nachádzajú slúchadlá Apple AirPods. Na tie sa nakoniec rozhodli vyšetrovatelia zamerať a skúsili pomocou nich vystopovať zlodejov "Chargeru". Nápad sa nakoniec ukázal ako nie práve najlepší, nakoľko služba Apple Find My nepatrí k tým najpresnejším. Policajní nadriadení sa po "úspešnej" lokalizácii slúchadiel rozhodli povolať na pomoc jednotky S.W.A.T., ktoré pomocou baranidla vyrazili dvere z pántov nič netušiacej rodiny. Policajti mali počas nepodarenej razie mieriť na rodičov troch maloletých detí zbraňami, z toho jedno malo v čase akcie tri mesiace. Napriek tomu, že rodina očividne nemala s krádežou nič spoločné, razia trvala takmer pol hodinu, počas ktorej príslušníci polície nie práve citlivo prehľadávali dom. Policajti mali v rámci akcie poškodiť steny domu, ale aj strop.

Po konci razie jedno z detí uvidelo, že pravdepodobne videlo ukradnuté Dodge Charger, z ktorého šestica zlodejov vyhodila počas jazdy vyššie spomenuté slúchadlá Apple AirPods. Tie sa nakoniec našli v blízkosti domu. Polícii sa nakoniec podarilo vypátrať zlodejov automobilu, ktorí s ním havarovali približne 10 kilometrov od domu. Napriek tomu čaká miestnu políciu žaloba na súde za neprimeranú akciu, majetkovú a psychickú ujmu.

Zdroj: Techspot,

Komentáre (2)
Martin

No neviem. Ocividne find my splnilo svoju funkciu az velmi dobre. Ale Swat to trochu prehnal. Takze to su dve rozdielne veci. Dost cudne napisany clanok :)
Ci to je len preklad cez ChatGP??

MgrRar

Asi ai a čo ma pokem šestica hmm nemali byt nahodou max 5

Add new comment
TOPlist