SK

Ďalší internetový gigant sa rozhodol prepúšťať

Aj tento rok to vyzerá tak, že giganti budú prepúšťať v snahe ušetriť.

Minulý rok sa niesol v znamení prepúšťania zamestnancov. Prepúšťali takmer všetci veľký technologický gigant. O prácu prišli ľudia, ktorí pracovali pre Amazon, Alphabet, Meta, Twitter (X), Twitch a podobne. Za rozhodnutím rozviazať pracovný pomer s tisíckami zamestnancov mali byť hlavne zlé finančné výsledky, teda aj výrazný pokles dopytu po tovare a službách. Niektoré spoločnosti počas roka vykonali hneď niekoľko kôl prepúšťania, ktoré boli zamerané na rôzne divízie v rámci firemných štruktúr.

V čase pandémie COVID-19 zaznamenali technologické spoločnosti výrazný dopyt ľudí po nových počítačoch, notebookoch, smartfónoch a inom hardware, nehovoriac o náraste používateľov rôznych komunikačných službieb, keďže mali ľudia v snahe vyhnúť sa nakazeniu vírusom ostať doma. V snahe byť v dobrej kondícii samozrejme nepomáhajú ani rôzne vojenské a ekonomické konflikty. Podobná situácia postihla aj spoločnosť eBay, ktorá je známa ako veľký internetový obchod, cez ktorý kúpite takmer čokoľvek.

Prevádzkovateľ e-shopu nedávno svojim zamestnancom oznámil, že musí prepustiť približne 1 000 pracovníkov, čo tvorí približne 9 percent pracovnej sily. Zamestnancov zároveň požiadali, aby od 24. januára 2024 zostali pracovať z domu a tí, ktorých sa prepúšťanie týka, budú o tom čoskoro informovaní. Oproti iným spoločnostiam, ktoré prepúšťali, alebo plánujú ďalej prepúšťať, firma eBay nezverejnila informácie týkajúce sa podpory dotknutých zamestnancov. Niektoré spoločnosti napríklad odo dňa prepustenia platia bývalým zamestnancom zdravotné poistenie po dobu 6 mesiacov.

Zdroj: Engadget,

Add new comment
TOPlist