SK

Razer BlackWidow V4 75% - spokojnosť takmer na 100%

Razer BlackWidow nie je u nás úplne neznámy pojem, no je to už zopár rokov, čo sme mali naposledy na test klávesnicu z tohto modelového radu. Dnes sa pozrieme na štvrté vyhotovenie, dovolím si povedať už legendárnej, klávesnice Razer BlackWidow. Tento krát sa nám ušlo jej kompaktné vyhotovenie, naviac však s tromi rôznymi druhmi mechanických spínačov.


Razer BlackWidow V4 75% - Balenie, špecifikácie

Balenie nesie štandardný rukopis Razeru. Krabica lemovaná jedovato zelenými okrajmi vyobrazuje klávesnicu v jej plnej paráde. Oranžové logo prezrádza, že v základe sú oranžové spínače, čo v prípade Razeru znamená taktilnú odozvu a takmer nepočuteľný chod.

Zadná strana obsahuje pomerne rozsiahle informácie o kľúčových vlastnostiach aj prepracovanej konštrukcii klávesnice. Informácie na krabici sú detailné a potenciálny záujemca v kamennej predajni takpovediac nekupuje mačku vo vreci.

Ku klávesnici nám Razer zaslal aj dve sady mechanických spínačov. Spínače sa dajú totiž ľahko vymieňať a otestujeme si tak klikacie zelené aj nehlučné žlté spínače.

  

V balení nájdeme okrem klávesnice kvalitný opletený USB kábel, nástroj na vyberanie klávesov a spínačov, a stručný návod, v ktorom sa napríklad dočítate o klávesových skratkách ku ovládaniu podsvietenia či prepínanie nahratých profilov. 
Softvér sa už tradične nedodáva a je potrebné si ho stiahnuť zo stránky výrobcu.

Špecifikácie

Razer BlackWidow V4 75%
Materiál hliník, plast; opierka na zápästia: plast a plyšová koženka
Typ spínačov

mechanické, Razer Orange Mechanical Switch GEN-3, s taktilnou odozvou a tichým chodom

možnosť výmeny spínačov za 3- a 5-pinové mechanické spínače

Rozmery 321 x 155,5 x 24 mm / 321 x 240,5 x 24 mm s podložkou
Hmotnosť 815 g / 986 g s podložkou
Podporované OS Windows 10 64-bit a novšie
Cena 219,99 € / sada 36 ks mechanických spínačov 29,99 €
Web produktu razer.com
Comments (1)
fela

Výborná recenzia, ďakujem!

Add new comment
TOPlist