SK

Podrobný test QNAP TS-451D2 - ultimátny domáci server pre každého !

Rovnako ako minule aj tentokrát nám Spoločnosť QNAP na dlhodobý test zaslala jednu z najlepších NAS zariadení pre domácnosti. Doteraz sme testovali vždy len 2-diskové zariadenie avšak tentokrát si otestujeme NASku, ktorá pojme hneď 4 disky a uspokojí aj tých najnáročnejších. Rovnako ako minule testovaná TS-251A-4G aj táto dokáže fungovať ako multimediálne centrum.


Úvod – predstavenie

Do testu nám spoločnosť QNAP zaslala model TS-451D2. Tentokrát ale v 2GB konfigurácii. 4GB model sa predával veľmi krátko, nič Vám však nebráni navýšiť RAM. Zariadenie má rozmery 165,3×160×219.4 milimetrov a váži niečo cez 3,02 kilogramu. TS-451D2 je vybavená rovno 4 šachtami pre HDD s funkciou quick-swapu (teda rýchlej výmeny). Zásuvky je možné nezávislé vyťahovať v prípade ak odíde jeden disk. Od minule testovanej verzie má táto dokonca zámky, pričom dvojica „tray“ kľúčov je v balení.

Balenie obsahuje okrem NASky ešte 2× ethernetový kábel, sieťový adaptér, montážne skrutky pre 2.5“ a 3.5“ HDD. Zariadenie stratilo diaľkové ovládanie, čo je veľká škoda, ak ho chcete mať priamo pri televízore.

QNAP TS-451D2 poháňa Intel® Celeron® J4025 dual-core 1.6GHz (s taktom až do 2.9GHz) postavený na 14nm technológii. Zmenou je však, že tento novší procesor z rady Gemini podporuje DDR4L (maximum je 8GB, resp. 2*4GB). Procesor dopĺňa Intel® HD Graphics 600. Táto grafická karta zvládne aj niektoré veľmi nenáročne hry v nízkom rozlíšení. Dá sa povedať, že to nie je až úplne „zobrazovadlo“.

Procesor podporuje hardvérové šifrovanie AES-NI. Interná pamäť má 4GB a obsahuje inštaláciu QTS systému. Ďalšou zaujímavosťou je prítomnosť dvojice gigabitových portov a jedného micro-A USB 3.0 vpredu. Okrem toho nájdeme tlačidlo pre rýchle kopírovanie a zapnutie. Oproti minule testovanej NASke tu chýba microSD čítačka a microUSB-B konektor pre pripojenie s počítačom.

Súčasťou balenia je silný 90W adaptér. NASka oficiálne podporuje 2.5“ a 3.5“ HDD a 2.5 SSD.

Add new comment
TOPlist