SK

Arctic i35 – jedna veža pre strednú triedu Intel CPU

Arctic je pomerne zaujímavá firma na trhu chladičov. Na jednej strane ich AiO chladiče patria k tým lepším na trhu, vzduchové chladiče sú zase viac mierené na strednú triedu CPU. To všetko pri cenách, ktoré sú vo väčšine nastavené mierne pod cenou konkurencie. Dnes tu mám na test novinku Arctic i35 určený pre Intel CPU.


Balenie, Špecifikácie


Samotné balenie je len o pár milimetrov väčšie ako samotný chladič, ktorý je pred nárazmi chránený kartónovými výstuhami. V podlhovastej krabičke nájdete príslušenstvo potrebné k montáži chladiču. Tým, že sa jedná o verziu pre Intel CPU, komponenty pre AMD tu samozrejme nenájdete. Pozor teda pri objednávaní chladiča – i35 je určený pre Intel, A35 zase pre AMD CPU. 

 


Opäť, ako býva zvykom u Arctic chladičov, návod tu nehľadajte. Ten nájdete buď po naskenovaní QR kódu alebo nájdením manuálu na stránke výrobcu. 
V príslušenstve sa nachádza backplate, ktorý má rozhodne netradičný tvar. Ide o kus poriadneho kovu z vylisovaným Xkom v strede. Ďalej tu nájdete štyri skrutky, ktoré treba prestrčiť cez backplate, štyri gumové „podložky“, ktoré slúžia na udržanie skrutiek na mieste, dištančné valčeky a dve prítlačné spony.

 

Príslušenstvo je doplnené o malú tubu Arctic MX-5 pasty – tá vystačí na zopár aplikácií.
To, čo trochu skritizujem, sú valcové skrutky na upevnenie prítlačných spôn. Tie sú zbytočne malé a rukou ich nedokážete poriadne zaskrutkovať. Prečo práve tu pristúpil Arctic k takémuto kroku neviem. Štandardom v poslednej dobe je mať práve naopak veľké skrutky, ktoré idú dotiahnuť rukou bez nutnosti použiť skrutkovač.

 

Špecifikácie

Rozmery pasívu (s ventilátormi)

158,5x133x91 mm (v x š x h)

Hmotnosť (bez ventilátora)

-

Hmotnosť (s ventilátormi)

746g

Materiál rebier

hliník

Heatpipes

4x

Materiál heatpipes

meď

Základňa

-

Ventilátor

1x 120mm

Rozmery ventilátorov

120x120x25

Otáčky ventilátorov

 200 - 1700RPM +/- 5%

Maximálny prietok vzduchu ventilátorov

-

Hlučnosť ventilátorov

max 23,5dBA

Maximálny statický tlak ventilátorov

 -

Ložiská ventilátorov

HB

Konektor ventilátorov

4pin PWM

Maximálne TDP

-

Kompatibilita

Intel

LGA 115X/1200/1700

Cena

približne 50 eur

 

Add new comment
TOPlist