SK

Mike Farrell/BJ - rozprávali sme sa nielen o MASH...

Legendárny seriál M*A*S*H 4077th je v našich končinách jeden z tých najznámejších seriálov, aj keď ubehlo už neskutočných 38 rokov od poslednej časti...M*A*S*H má stále svojich fanúšikov po celom svete a priestor si nachádza aj u mladšej generácii ľudí. M*A*S*H sa odovzdáva doslova z pokolenia na pokolenie. Len málokto nepozná doslova legendárne postavy ako Hawkeye Pierce, Radar, Max Klinger, Margaret Houlihan, Frank Burns, BJ, Trapper, Charles Emerson Winchester, otec Mulcahy, Henry Blake alebo Col.Potter. Lenže M*A*S*H nie je len o týchto postavách ale aj o tých vedľajších ako Igor, Kelley, Rizo,  a ostatný.

Posledná časť tohoto seriálu - Goodbye Farewall and Amen doteraz drží rekord v sledovanosti. Celosvetovo si poslednú časť pozrelo 121.6 milióna ľudí. Predbehol ho len Super Bowl. Len na porovnanie, posledná časť Game of Thrones pritiahla k TV 19.3 milióna ľudí a posledná časť Big Bang Theory zase 18 milióna ľudí.

Mne sa dostalo možnosti porozprávať sa s Mikom Farrellom, ktorý stvárnil v tomto seriály postavu BJ Hunnicutt. Rozprávali sme sa nie len o seriáli samotnom ale tak isto o Mikových aktivitách v rôznych organizáciách, jeho knihe a  filmoch Patch Adams, či Dominick and Eugene...

Mike nestratil nič zo svojho šarmu, otvorene sme sa rozprávali o všetkých témach a po skončení interview, ktoré trvalo vyše hodinu sme sa ďalej rozprávali o iných Mikových aktivitách. Pre niekoho, kto sleduje MASH cez 20 rokov bolo toto interview splneným snom...

Mikovi sa chcem poďakovať, že si na mňa našiel čas a bol otvorený všetkým otázkam, ktoré som naňho mal.

 


Mike Farrell

Michael Joseph Farrell sa narodil 6. februára 1939 v St. Paul v Minnesote. Vo veku 2 rokov začala jeho fascinácia s filmami, ktorú nikdy úplne nestratil, vďaka presťahovaniu do Hollywoodu, kde práca jeho otca ako štúdiového stolára poskytla mladému Mikovi prvý pohľad na svet za štúdiovými stenami.

Po absolvovaní štúdia Hollywood High a námornej pechoty, pracoval na rôznych pozíciách - vrátane súkromného detektíva. Počas tohto obdobia sa venoval svojej hereckej kariére, počnúc malými filmami ako „The Graduate“ a „The Americanization of Emily “.

Časom sa nakoniec dostal do seriálu „Dni našich životov“, kde dva roky hral ako Scott Banning. Po „Dňoch“ nasledovali hlavné úlohy v dvoch sériách „Stážisti“ a „Muž a mesto“.

Mike je známy predovšetkým stvárnením kapitána B.J. Hunnicutt v stále populárnom seriály M*A*S*H 4077th. Jeho osem rokov strávených v nezabudnuteľnej šou mu umožnilo napísať a režírovať niekoľko epizód, vďaka čomu získal nominácie na ceny Director’s Guild a Emmy Awards.

Jeho prvou produkčnou skúsenosťou mimo „M*A*S*H 4077th“ bol film CBS-TV „Memorial Day“, v ktorom si zahral po boku Shelley Fabares.

Pokiaľ ide o dokumentárne filmy, Farrell okrem iného spoluhostil reláciu „Záchrana divočiny“ pre PBS, hostil „To najlepšie z National Geographic Specials“ a so svojimi deťmi, Michaelom a Erin, sa potápal medzi stovkami žralokov vo Francúzskej Polynézii pre film „Svet Audubonu“.

31. decembra 1984 sa Mike oženil s herečkou Shelley Fabaras (hviezda televízneho programu ABC „Coach“)

Spolu s partnerom Marvinom Minoffom založil produkčnú spoločnosť „Farrell / Minoff productions“. Prvou produkciou spoločnosti Farrell / Minoff bol film „Dominick a Eugene“, v hlavných úlohách s Tomom Hulcom a Rayom Liottom. Spolu tak isto natočili film „Patch Adams“, v ktorom si zahral Robin Williams.

Okrem filmového priemyslu je Mike veľmi aktívny v presadzovaní ľudských práv a je tvrdým odporcom trestu smrti.

V roku 1996 Mike dostal cenu Valentine Davies Award od American Writers Guild of America, ktorá sa udeľuje členom: „ktorých prínos pre zábavný priemysel a pre širokú komunitu priniesol spisovateľom všade dôstojnosť a česť.“

V roku 1998 si Mike zahral v seriály „Providence“ v televízii NBC-TV kde si zahral doktora J. Hansen.

V roku 2002 bol Mike zvolený za prvého viceprezidenta Screen Actors Guild v Los Angeles a pôsobil v ňom tri roky.

V roku 2004 získal cenu Donalda Wrighta od kalifornských prokurátorov za trestné právo, čo sa stalo len tretíkrát v 28-ročnej histórii, keď bola cena odovzdaná niekomu kto nie je právnikom ani sudcom.

Vo svojom voľnom čase Mike rád číta, trávi čas so svojou manželkou a deťmi a rád sa venuje jazde na motorke. Jeho výlety na motorke križovali okrem iných aj USA, Kanadu, Austráliu a Európu.

 

Mike Farrell s manželkou Shelley Fabares / Mike Farrell počas demonštrácií za ukončenie vojny

Image: Zimbio / Damon D'Amato

 

Comments (7)
Atreides

Bravo!

m2fizy

GJ !

MircoK

Rozhovor super ale treba korekciu pravopisu. Kopa slov v Nominatíve plurálu a kopa ypsilonov. Dobrí, ktorí atď...

Patrik

Klobuk dole, ze by som nasiel takyto rozhovor prave tu by som naozaj necakal - super praca p.Lancz

Chce to gule na video :) cize good job
Skusite aj zbytok MASH hercov?

Dakujem za interview aj odpoved

Lukáš Lancz

Dakujem

Bol som v kontakte s Lorettou Swit ale to zatial nevyslo, skusim oslovit este Alana Aldu, Jamie Farr

Pcfans

Chcelo by to este remaster na Hd format. Cesky dabing je proste naj naj naj ............

Lukáš Lancz

Naj naj je anglicka verzia bez laugh track :) odporucam

Add new comment
TOPlist