SK

Razer Ornata V2 – klikacie RGB membránovky sú stále v kurze

Štyri roky sú v životnom cykle produktu pomerne dlhá doba. Práve pred štyrmi rokmi sme dostali na test klávesnicu Razer Ornata Chroma s vtedy novým typom mechanicko-membránových spínačov. Razeru sa vtedy podarilo spojiť klasickú membránovú klávesnicu a pridať jej niektoré vlastnosti „mechaník“ spolu s per-key RGB podsvietením. Nástupcom tohto hybridu je práve Razer Ornata V2. Dnes sa teda po dlhšej dobe pozrieme na tento druh spínačov a tiež si priblížime nové funkcie a vylepšenia, ktoré prináša Ornata V2 oproti pôvodnému modelu.


Razer Ornata V2 – Balenie, špecifikácie

Krabica klávesnice Ornata V2 je robustná a ťažká. Zeleno-čierna farebná kombinácia tradične patrí Razeru. Predná a zadná strana obsahuje logá aplikácii Razer Chroma a Synapse, ktoré slúžia na konfiguráciu klávesnice a tiež nechýbajú podrobné informácie o použitých spínačoch. Deklarovaná 2-ročná záruka výrobcu je u nás samozrejmosťou. Razer tak najskôr používa rovnaký obal pre rôzne trhy, kde môže byť záruka kratšia.

 

Vo vnútri je klávesnica chránená tvrdým priehľadným plastovým krytom. Ten sa dá neskôr využiť na zakrytie klávesnice a na ochranu pred padajúcim prachom. Okrem klávesnice sa v balení nachádza aj podložka pod zápästia s príjemnou mäkkou vrchnou časťou vyrobenou z koženky.

Špecifikácie

Razer Ornata V2
materiál plast
typ spínačov mechanicko-membránové, Razer (vlastná výroba)
rozmery (š × d × v) 154 x 463 x 32,5 mm
224 x 463 x 32,5 mm s opierkou
hmotnosť 0,915 kg
1,215 kg s opierkou
podporované OS Windows
odporúčaná cena 109,99 € s DPH
stránky produktu Razer Ornata V2
Add new comment
TOPlist