SK

Logitech CRAFT, klávesnica pre tvorivých ľudí


Úvod, balenie, špecifikácia

Po recenziách myší Logitech som mal možnosť vyskúšať aj klávesnicu CRAFT od rovnakého výrobcu. Nie je to však len obyčajná klávesnica. Mimo to, že je bezdrôtová, obsahuje aj kreatívne koliesko na ovládanie. Využitie nájde hlavne u ľudí pracujúcich s grafikou, avšak ani ostatní nebudú ukrátení o vychytávky tejto klávesnice.

Klávesnica prišla v pevnom kartónovom obale. Z neho na prvý pohľad vidno prevedenie klávesnice a tak nehrozí kúpa mačky vo vreci.

Vnútro balenia je z plastového výlisku, v ktorom si našli svoje miesto brožúry, Unifying prijímač, nabíjací USB-C kábel a samozrejme aj samotná klávesnica.

Logitech CRAFT
Rozmery
430×149×32mm
Hmotnosť
960g
Materiál
Plast (telo a klávesy), kov (horná lišta)
Anti-Ghosting
6-key rollover
Pripojiteľnosť
Unifying, Bluetooth, USB
Podsvietenie
biele
Dosah
cca 10m
Záruka
štandardná, 2 roky
Cena výrobcu
199€ s DPH
Stránka výrobcu

 

Comments (6)
fela

Dobre, ale čo konkrétne sa s tým kolieskom dalo robiť? Scrollovať v kresliacom programe? Alebo?

Pavel Čech

V recenzii som to spomínal. Koliesko má funkcie (otočenie vľavo, vpravo, stlačenie a kombinácia stlačenia spolu s otočením). Tieto sa dajú v ovládacom SW nastaviť pre každý program zvlášť. V konečnom dôsledku je na každom, aké funkcie programu priradí konkrétnemu pohybu kolieska. Pre ilustráciu (grafický program): Otáčanie bude priradené prepínaniu kresliacich nástrojov, stlačenie kolieska bude zmena hrúbky pera/štetca a súčasné stlačenie a otáčanie sa priradí zväčšeniu/zmenšeniu. Dúfam, že stačí takto.

fela

Áno, ďakujem.

Janíčko

Naozaj si za takúto hlúposť vypýtajú 200€? Za toto by som dal max do 50€

Fip666

Koliesko fajn - sice len scrollovacie koliesko som mal na nejakej a4 tech klavesnici za 20e a bola to uzitocna vec. Podsvietenie tiez super, aj parovanie s 3 zariadeniami. Vsetko fajn aj ked 200e je prestrelena cena.

O klavesnici som realne uvazoval, ale ten layout ... nechapem preco Logitech takto nici svoje nove modely. Je to ako bomboniera, vsetky klavesy nelepene jedna vedla druhej, divim sa ze ku kurzorovym sipkam nepridali nejake dalsie klavesy, ked tam nechali tolko nevyuziteho miesta, "ved to kazi dizajn!". Fuj

Logi

200 eur za membtanovu klavesnicu? Spadli v Logitech z jahody??? Ved mechanicke stoja najviac 130-150 a ne viac. 200 eur clovek kupi najdrahsiu mechanicku klavesnicu za 130 a este spickovu hernu mys za 70 eur. A ne lacne spinace z Logitech. Odkazte panom zo spoločnosti nech sa uvedomia. To je nonsens

Add new comment
TOPlist