SK

Staviame PC s Deepcool Matrexx 70

Recenzie chladičov Deepcool ste si u nás mohli prečítať už viackrát, ku skrinkám sme sa až tak často nedostali. Tentokrát nás však tento Taiwanský výrobca požiadal o ukážku skrinky Matrexx 70. Aby som bol presnejší nemalo ísť len o ukážku a zopár fotiek. Deepcool nás požiadal o build, kde by sa ukázali prednosti tejto skrinky.
Ako mi povedal sám zástupca spoločnosti, Matrexx 70 má ponúknuť ľudom možnosť postaviť si pekný build a neminúť pri tom za skrinku majland. Cena tejto skrinky je 98 eur. Lákadlom Matrexx 70 je presklená predná časť a ľavá bočnica – niečo pre tých, ktorý majú radi RGB 😊


Z čoho budeme dnes “stavať”?

Základom bude skrinka Deepcool Matrexx 70 v čiernej farbe, o ktorej si povieme samozrejme aj trochu viac...skrinku osadím grafickou kartou MSI RTX 2070 Gaming 8z, základnou doskou MSI Gaming Plus s čipsetom z390, zdrojom Be Quiet 750W a RAMkami Corsair. O chladenie sa postará Swiftech H240 H3, ktorého kvapalina v okruhu je zafarbená na modro. 

 

 


Možno trochu netradične nepoužijem moje obľúbené Noctua ventilátory ale skrinku osadím ventilátormi Deepcool MF120S s hliníkovým rámom a RGB podsvietením, ktoré by mali dotvoriť celkový vzhľad skrinky. Aj keď sú tieto ventilátory podľa výrobcu určené na radiátor vodného chladenia, osobne by som ich tam určite nedal.

 

Statický tlak týchto ventilátorov bude kvôli chýbajúcemu rámu podstatne nižší ako by bolo treba. Na druhej strane však vyzerajú perfektne. Jedinou chybičkou krásy je fakt, že ventilátory sa dajú nainštalovať len jedným smerom (čo v konečnom dôsledku trochu komplikovalo aj samotný build).

Add new comment
TOPlist