SK

Test lacných mechanických klávesnic od SPC Gear GK530 a GK550

SPC Gear začína byť etablovaná značka v oblasti low-end alebo mainstream gamingu. Za SPC Gearom stojí spoločnosť Silentium. Do sveta klávesníc spoločnosť vošla len nedávno dvojicou klávesníc s názvom GK530 Tournament Kailh a GK550 Omnis Kailh.

SPC Gear GK550 Omnis je plnohodnotná klávesnica s 104 klávesmi, „turnajová klávesnica“ vhodná na LANky je zase GK530, tá sa odlišuje hlavne menšou veľkosťou a tiež absentujúcou numerickou časťou.


Balenie, špecifikácie, spracovanie GK550

Klávesnica dorazila v jednoduchej tmavej krabici, kde nájdeme pár základných popisov ako typ spínačov (v mojom prípade KAILH BROWN SWITCH), dĺžku záruky či informáciu o tom, že klávesnica má obal vyrobený z brúseného hliníka. Zadná strana sa zase pýši n-key rollover, funkciou makier či per-key RGB podporou spínačov.

Samotná klávesnica je zabalená do antistatického vrecka a vložená spolu s opierkou rúk do penových výplní. Účel splní, ale o žiadne extra balenie sa nejedná. V balení okrem klávesnice a opierky rúk, nájdeme aj jednoduchý manuál. Rozmery klávesnice sú 465 × 139,5×21 milimetrov. Ak tomu pripočítame klávesy, výška vzrastie na 38 milimetrov. Spolu s opierkou rúk tak dostaneme 465 × 194,8 × 38 milimetrov. Samotná klávesnica váži 950 gramov.

Comments (3)
fela
Aj najlacnejšia mech. klávesnica je lepšia ako rubber-dome...
Peter
Že sa výrobcom mechanických klávesníc nevyplatí robiť lokalizované klávesy chápem, ale prečo skoro nikto nerobí dvojriadkový Enter? Nemyslím si, že je to preto, že sú primárne určené pre hráčov. Inak súhlasím s názorom "fela"
fela
To je pravda, s tým Enter-om. Ja som si práve kvôli tomu kúpil klávesnicu s ANSI rozložením (jednoriadkový Enter, dlhý ľavý Shift, ...), že iná veľmi nebola. A - zvykol som si pomerne rýchlo. Prechod bol omno jednoduchší, ako som si pôvodne myslel.
Add new comment
TOPlist