SK

Genesis Thor 300 TKL – slušný základ nielen na LAN párty

 
Dobrá herná klávesnica nemusí stáť „majland“. Aspoň sa nás o tom snaží presvedčiť nie príliš známy výrobca Genesis s klávesnicou Thor 300 TKL, ktorá osloví najmä tých čo potrebujú svoju klávesnicu často prenášať. Na scéne máme opäť lacné mechanické spínače, solídne spracovanie, podsvietenie, NKRO a zaujímavé ovládanie.

Balenie, bližší pohľad

Balenie klávesnice je veľmi jednoduché a príslušenstvo je obmedzené na úplné minimum. Okrem klávesnice tu nenájdete opierku ani alternatívne klávesy. Potešila však prítomnosť nástroja na vyberanie klávesov. Okrem toho sa v balení nachádza ešte nálepka s logom výrobcu a letáčik s popisom všetkých klávesových skratiek. Na zadnej strane obalu sa nachádza popis kľúčových vlastností klávesnice.
 

Špecifikácie

Genesis Thor 300 TKL
materiál plast, hliník
typ spínačov mechanické Outemu Red (testované) / Outemu Blue
podsvietenie biele (Outemu Red) / zelené (Outemu Blue)
rozmery (š×d×v) 134 x 335 x 38 mm
hmotnosť 695 g
podporované OS

Windows XP, Vista, 7, 8, 10

Mac OS X 10.5

Chrome OS

Linux kernel 2.6+

orientačná cena 35 € s DPH
stránky produktu Genesis Thor 300 TKL

Spracovanie, layout

Telo klávesnice tvorí plastová spodná časť a hliníkový vrchný diel v čiernej matnej povrchovej úprave. Výsledkom je veľmi pevná konštrukcia, ktorá sa neprehýba ani nekrúti.
Layout klávesnice sa nedrží ISO ani ANSI štandardu, ale je ich kombináciou. Klávesnica tak má dva široké SHIFTy a vysoký kláves ENTER, vedľa ktorého sa nachádza klávesa “\“. Popisy klávesov sú bez českých a slovenských znakov. Ako je zrejmé z obrázkov, klávesnica je vo vyhotovení TKL, teda „ten key less“. Chýba tak numerický blok, vďaka čomu je o čosi kratšia a ľahko sa zmestí do ruksaku. Celkovo je veľkosť klávesnice osekaná na úplné minimum a telo klávesnice nepresahuje cez klávesy.
Klávesnica nemá žiadne dedikované tlačidlá na ovládanie multimediálnych funkcií ani podsvietenia. Výrobca všetko upratal pod klávesové skratky pomocou klávesy FN. Zaujímavou je možnosť zmeny funkcie klávesov WASD na šípky. Blokovanie funkcie klávesu Windows je pri hernej klávesnici samozrejmosťou.
Spodná strana obsahuje gumené protišmykové podložky, ktoré sú dostatočne veľké a plnia tak svoju úlohu. Nožičky sú v zloženom stave zapustené v tele klávesnice. Ich konštrukcia je robustná a sú osadené protišmykovými podložkami. Výrobca si dal tiež záležať aj na vedení kábla, ktorý je možné vyviesť stredom alebo po stranách. Kábel je síce hrubý no je do istej miery tvarovateľný a opletený nylonom. 
 
 
Add new comment
TOPlist