SK

ROCCAT Kone AIMO - štandard opäť o stupeň lepší

Mali sme dojem, že Kone už po rokoch upadla do akejsi letargie, z ktorej sa už len ťažko vyhrabe. Z času načas sme dostali lepší, prípadne laserový senzor, zadné logo bolo a zrazu nebolo podsvietené alebo sa kde nič, tu nič zjavila v novej farbe. Desaťročnicu však Nemci oslávili tak, ako sa patrí - Kone AIMO prináša kompletný redizaj série.


ROCCAT Kone AIMO - Úvod, Balenie, Špecifikácie

AIMO označuje nový systém inteligentného osvetlenia ROCCAT, ktorý v súčasnosti podporujú tri periférie - membránická klávesnica Horde AIMO, headset Khan AIMO a myška Kone AIMO. Khan aj Kone sa dostali do predaja bez menších problémov, prvú revíziu Horde trápili technické nedostatky (nepresná aktivácia medzerníka), pre ktoré sa výrobca rozhodol pozastaviť, resp. posunúť štart predaja z januára na marec 2018. Dnes už je s Horde všetko v poriadku, dostupnosť na Slovensku je však stále mizivá.

AIMO má svoju dedikovanú stránku, kde sa výrobca zopár riadkami snaží priblížiť systém podsvietenia, ktoré, ako sám tvrdí, žije svoj vlastný život. Prispôsobuje sa vášmu správaniu, vyvíja sa. A to je všetko. Nedozviete sa, ako to celé funguje, na základe čoho a čomu systém prispôsobuje farbu podsvietenia. Škoda.

ROCCAT Kone má za sebou kus histórie. Presne pred desiatimi rokmi bola úplne prvým produktom nemeckého štúdia a súčasne prvou myšou vôbec, ktorá disponovala efektným, plne programovateľným RGB podsvietením (dva pásiky, každý s dvoma LEDkami). O Kone AIMO výrobca tvrdí, že vo svete RGB podsvietenia predstavuje rovnaký prielom, ako svojho času ROCCAT Kone. Nože, poďme sa na to pozrieť.

 

Príslušenstvo

Desaťročnicu nemeckého dizajnu oslavuje škatuľa i manuál decentnými zlatými písmenami s trikolórou. Okrem nálepiek si budete môcť izbu vyzdobiť aj belasým plagátom, ktorý získate rozložením manuálu. Chybičkou krásy sú akurát do viditeľné sklady, ktorých sa len tak ľahko nezbavíte.

 

Technické špecifikácie

ROCCAT Kone AIMO
Technológia senzora
optický (Owl-Eye, PixArt 3361)
Rozlíšenie senzora
12.000DPI
Maximálna rýchlosť
6,35m/s
Hmotnosť
~130g
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
10, z toho koliesko 3
Rozmery 40mm - výška
75mm - šírka
105mm - dĺžka
Orientačná cena
79,99EUR s DPH (odporúčaná cena)
Stránka produktu ROCCAT Kone AIMO

 

Add new comment
TOPlist