SK

Corsair K68 RGB - guma, čo ju drží nad vodou

Istá je jedna vec - pomaly ale isto sa začíname strácať v značení Corsair klávesníc... Ku K55, K63, K65, K70 či K95 pred pár týždňami pribudol ďalší veľavravný názov - K68. V čísliciach sa nám zatiaľ nepodarilo nájsť žiadnu logiku, platí len, že čím vyššie číslo, tým pokročilejší model a tým pádom vyššia cena...


Corsair K68 RGB - Úvod, Špecifikácie

...zatiaľ sa dá spoľahnúť aspoň na to, že čokoľvek nad šesťdesiat má mechanické spínače. :-)

K68 by sme zaradili niekde pod modely STRAFE, keďže nemá USB konektor (pass-through), nedostanete k nej sadu vymeniteľných klobúkov a telo je kompletne plastové. Podstatným prínosom K68 je posilnená odolnosť voči pevným časticiam a vode (IP32).

Prvé číslo označuje stupeň ochrany voči pevným časticiam (od 0 po 6), kde trojka znamená schopnosť obalu/puzdra ochrániť dôležité časti zariadenia pred pevnými časťami s veľkosťou nad 2,5mm. Odolnosť voči vode má stupňov viac (0-9), pričom dvojka má zaručiť odolnosť voči kvapkajúcej vode a to aj v prípade, ak zariadenie nakloníte o 15° oproti jeho predpísanej polohe. Viac tu.

Existujú dva varianty K68 - bez RGB podsvietenia (99,90EUR) a s ním (139,90EUR).

Príslušenstvo

Aby sme nemohli tento odsek úplne vynechať, výrobca pribalil dve brožúrky - stručný návod (ak by náhodou niekto nevedel zapojiť USB kábel) a informácie o záruke. Aby sme neboli úplne zlí, návod obsahuje aj zopár dôležitejších informácii o ovládaní svetelných efektov. K68  RGB síce podporuje CUE ovládač, no aj napriek tomu sa väčšina efektov dá nastaviť bez neho (a to vrátane rýchlosti, či smeru zobrazenia).

Časy, keď Corsair zvykol pribaliť aspoň key-puller, sú preč...

 

Špecifikácie

Corsair K68 RGB
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické CherryMX RGB (červené)
Dĺžka kábla
1,8m
Rozmery
455mm (šírka)
170mm (hĺbka)
39mm (výška)
Hmotnosť 1,41kg
Operačný systém
všetky
Orientačná cena
139,90EUR s DPH (odporúčaná cena)
Stránka produktu Corsair K68 RGB

 

Comments (1)
i2
...ktovie ako je na tom s podsvietenim topmodel od corsiar-u K95 RGB PLATINUM http://www.corsair.com/en-eu/k95-rgb-platinum-mechanical-gaming-keyboard-cherry-mx-speed-black-na a inak -este supe nadherne klavesnice ma cougar... -ako jediny vyrobca sa my paci viac ako corsair. Razer je lacny cinsky srot, napodobnenina akoze ,,kvality,, .. https://cougargaming.com/us/products/keyboards/ https://cougargaming.com/us/products/keyboards/attackx3_rgb_speedy/?urllang=us&url_1=us/products/keyboards/attackx3_rgb_speedy -by ma zaujimalo zrovnanie.. Keby ste dostalo od cougaru nejaku tu klavesnicu na test :-)
Add new comment
TOPlist