SK

Veľký test dosiek pre INTEL KABY LAKE - II. diel

Po dlhšej odmlke vám prinášame druhý diel o doskách s čipsetom Z270. Prvý diel si môžete prečítať v tomto linku. Z mojej strany ide o derniéru na poli dosiek na webe pc.zoznam.sk. Keďže sme web o taktovaní, článok bude mierený týmto smerom.  


Úvod

V teste postavíme proti sebe dosky s cenou od cca 250€ až po 350€. Tentokrát otestujeme GIGABYTE AORUS Z270X-Gaming 7 a High-end od ASUS v podaní ASUS MAXIMUS IX FORMULA, špecifickou doskou je ASUS MAXIMUX IX APEX (určená na extrémne taktovanie). V teste sa na výkon zameriam len minimálne. Medzi doskami totiž dnes nie sú merateľné rozdiely, resp. na úrovni merateľných chýb. Nás bude zaujímať výbava, ako hardvérová tak softvérová a ako inak možnosti taktovania.

Testovacia zostava

V tomto diele použijeme tzv. binovaný procesor Intel Core i5-7600K z Alza.cz, ktorá predáva tieto procesory ako vybrané kúsky s deklarovaným taktom nad 5 GHz (v našom prípade 5,2 GHz), a skúsime aj extrémne taktovanie pamätí s tým najlepším na trhu – G.SKILL TRIDENT Z 3200CL14 (Samsung b-die). SSD je od OCZ/Toshiba NVMe. Zdroj je Seasonic Prime 650W.

 

Add new comment
TOPlist