SK

Vitaj, Deepcool - novinka Assassin II v teste

 
Dnes je to vôbec po prvýkrát, čo budeme mať u nás v recenzii chladičov produkt od čínskej spoločnosti Deepcool. V súvislosti s čínskymi výrobkami vám možno na rozum nepríde nič pekné, v tomto prípade však nejde vôbec o "lacnú Čínu" už len v tom zmysle, že chladič vôbec lacný nie je. Deepcool zaň požaduje $90 čo je na vzduchové chladenie veľmi veľa. Podporí Assassin II povesť nekvalitných čínskych produktov, alebo za vysokú cenu predvedie veľké divadlo?


Deepcool Assassin II - Balenie, príslušenstvo

 
Ako som už spomínal, Assassin II je nielen novinkou, ale úplne prvým chladičom od Deepcool v našej redakcii. Pôvodne som sa snažil získať aj chladiče Neptwin a Gammaxx 400, ktoré sa v slovenských e-shopoch predávajú. Tie však momentálne neboli k dispozícii a tak máme v teste aspoň úplny high-end model z celej ponuky. Ten sa však zatiaľ u nás nepredáva, čo môže byť zapríčinené tým, že ide o novinku. Táto situácia sa však nemusí zlepšiť nakoľko malý slovenský trh nie je pre niektorých výrobcov zaujímavý. Assassin II som nenašiel ani v českých obchodoch, aj keď niektorí ho v predaji očakávajú za 2500-2700Kč. U nás by tak cena bola okolo hranice 90€, čo z chladiča robí jeden z najdrahších vzduchových chladičov vôbec.
 
Úvod som musel trochu pretiahnuť nakoľko som chcel objasniť problematiku okolo Deepcool chladičov. Teraz však už k samotnému produktu. Chladič je doslova obrovský a tomu sa muselo prispôsobiť samozrejme aj balenie. To pôsobí trochu fádne, no čiernu farbu dopĺňajú aspoň lesknúce sa zelené a strieborné nápisy. Žiadny obrázok produktu na balení nenájdete a tak si na vzhľad toho čo ste si kúpili počkáte až do otvorenia. Na vrchnej strane sa nachádza praktické ucho pre lepšie prenášanie.
 
    
 
Otvorením balenia na vás vykukne čierna krabička, v ktorej sú v jednotlivých vreckách príslušenstvo a montážna sada. Z príslušenstva nechýba bezmenná teplovodivá pasta v malej tube, nálepka s logom GamerStorm, rozbočovač pre ventilátory, lepiaca podložka pre rozbočovač či sťahovacia páska pre skrotenie káblov. 
 
 
Pod krabičkou s príslušenstvom je penová vložka, ktorá chráni chladič zhora. Rovnaká vložka je aj na spodku chladiča. Pasív je osadený dvojicou ventilátorov a tak sú v balení 4 spony pre ventilátory. Pasív by bolo teoreticky možné osadiť aj tretím ventilátorom (nie je súčasťou balenia), no na ten by ste museli mať v skrinke priestor a výrobca pre neho už nedodáva spony.
 
    
 
Kompatibilita chladiča je príkladná a aj keď ide o novinku je ho možné osadiť na staršie sockety ako Intel LGA775 či LGA1366. Nechýba však ani veľká patica LGA2011. U AMD sú zastúpené všetky rozšírené patice. Maximálne TDP, pre ktoré je chladič stavaný výrobca neuvádza.
 

Špecifikácie

Deepcool Assassin II
Rozmery pasívu (s ventilátorom)
143x158x167mm (š x h x v)
Hmotnosť (s ventilátorom)
1479g
Materiál rebier
poniklovaný hliník
Heatpipes
8x6mm
Materiál heatpipes
poniklovaná meď
Základňa
poniklovaná meď
Ventilátory
GF 140 a GF 120
Rozmery GF 140
140x140x26mm
Hmotnosť GF 140
173g
Otáčky GF 140
300±150~1200±10%RPM 
Maximálny prietok vzduchu
GF 140
70.08CFM
Hlučnosť GF 140
17.8~26.5dB(A)
Rozmery GF 120
120x120x26mm
Hmotnosť GF 120
152g
Otáčky GF 120
300±150~1400±10%RPM
Maximálny prietok vzduchu
GF 120
68.06CFM
Hlučnosť GF 120
17.8~27.3dB(A)
Ložiská ventilátorov
Fluid Dynamic
Konektor ventilátorov
4pin PWM
Maximálne TDP
N/A
Kompatibilita
Intel
LGA 1150, 1155,1156, 2011, LGA 775 a 1366
AMD
AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+
Cena
MSRP $89

 

Comments (4)
landrower
preco vzdy vytykate chladicom chybajuci skrutkovac? to je fakt zbytocnost, jak keby niekto, kto si bude kupovat do PC chladic, nemal doma skrutkovac tak ci tak... bolo by to zbytocne mrhanie materialom... skor by som vytkol chybajuce tretie spony...
Vladys
Vždy nie, iba ak je to na mieste napr. ak je chladič drahý. Pri vysokých cenách sa očakáva určitý "luxus" aj v balení a keď to dokáže Noctua či SilentiumPC, ktorý primárne hrá na cenu, tak prečo nie aj Deepcool? Je to proste súčasť montažného systému, nejde samozrejme o tragédiu keď tam nie je, no potešil by. Máte pravdu, chýbajúci tretí pár spôn je tiež nedostatok. Myslím však, že osadzovať toho obra tretím ventilátorom nebude takmer nikto. Na výkone by to spravilo možno stupeň-dva.
mino_85
Ten tretí vetrák sa tam ani nedá nasadiť, vzhľadom na profil zadnej veže. Deepcool už druhý krát prichádza s dvojvežou, ktorá je prakticky len prezlečený Alpenfohn K2. Tentoraz síce zmenili tvar rebrovania, aj to asi skôr smerom k zjednodušeniu výroby než kvôli účinnosti, montážny systém je stále totožný. Hlavne ale K2 sa dal už cca pred tromi rokmi kúpiť za 65 eur, takže je to celkom zaujímavý "progres". :)
feflo
...jen by mne zajímalo, co by mělo budoucího potenc. uživatele přimět ke koupi, když i taková Noctua NH-D15 stojí min. o 10 Euro méně (cca kolem 2400,- Kč)...
Add new comment
TOPlist