SK

Sieť po elektrických rozvodoch - AirLive HP-3000E

Predstavte si situáciu, kedy potrebujete rýchlo spojazdniť sieť medzi miestnosťami. Poviete si, žiadny problém. Ale skúste to tam, kde nemôžete vŕtať do stien, aby ste natiahli káble. Áno, je tu WiFi, ale pri viacerých prekážkach v rámci budovy klesá použiteľnosť. V takýchto prípadoch je tu LAN po elektrických rozvodoch. Od firmy OvisLink som otestoval AirLive HP-3000E.

Predstavenie

AirLive HP-3000E je PowerLine adaptér s rýchlosťou 200Mbps pre prenos dát po elektrických rozvodoch. Použiť sa môže v rozvodoch so 110V až 240V. Týmto sa odbúrava problém pri cestovaní do zahraničia, kde sú iné štandardy pre siete. Stačí aby ste mali príslušnú redukciu a postavíte si sieť skoro všade.

Baleniu nemám čo vytknúť. Pevná krabica na sebe nesie popis a fotografie produktu. Vo vnútri sú uložené dva adaptéry s príslušenstvom.

Obsah krabice pozostáva z dvoch adaptérov, dvoch LAN káblov, CD s ovládačmi a manuál. Nič viac Vám k používaniu netreba.

Telo adaptérov je z plastu v bežnej šedej farbe. Predná strana obsahuje trojicu LED indikátorov. Prvým je POWER, ktorý indikuje zapojenie do elektrickej siete. Druhý, LINK/ACT zobrazuje aktivitu na sieti. Signalizovať môže 3 módy. Blikajúca modrá indikuje prijímanie dát nad 80Mbit/s, blikajúca ružová indikuje prijímanie od 50Mbit/s do 80Mbit/s a blikajúca červená signalizuje príjem pod 50Mbit/s. Led dióda ETHERNET signalizuje pripojenie a prenos dát po ethernete. Najväčšia časť čelnej strany adaptéra je tvorená otvormi na chladenie, nakoľko sa pri zapojení do elektrickej siete zahrieva. Zadná strana obsahuje dvojkolík na zapojenie do siete a výrobný štítok. Na spodnej časti adaptéra sa nachádza tlačítko SECURITY, ktoré slúži na spárovanie dvoch a viacerých adaptérov v sieti. Ďalej je tu port LAN na pripojenie PC a tlačítko reset, ktoré po stlačení uvedie adaptér do nastavení od výrobcu. Bočné strany tvorí mriežka na odvod tepla.

Comments (10)
Martan
Zda sa, ze vyrobca OvisLink rad u svojich produktoch udava teoreticke rychlosti, ktore v praxi niesu dosazitelne. A to sa nebavime o polovicnom vykone(200mbits vs. 32 mbits). Skoda, kedze produkt ako aj riesenie je velmi zaujimave. Pekna recenzia btw.
Pavel Čech
Dakujem za uznanie. Inak k tym rychlostiam: nezastavam teraz OvisLink, ale toto je bezne aj u inych vyrobcov. Podobnych produktov je na trhu viac a kazdy sa honosi privlastkom 200Mbit/s a podobne. A na 99% som si isty, ze tu rychlost nikdy nedosiahnu. A hlavne vela spravi kvalita el. rozvodov. Mozno sa mi niekedy podari otestovat zariadenie od ineho vyrobcu a potom realne porovnam rychlosti...
-TAMY-
neviem, chybaju mi tam detaili o rozvode v dome. kolko "krabic v stene" atd, ktore by mohli mat velky vpliv na rychlosti a kvalitu prenosu. Lebo je podla mna jedno, ci su zasuvky vedla seba ale maju medzi sebou 4 krabice kde sa rozvody rozvetvuju a tym padom znizuju prenos, ale medzi dvoma budovami su len dve atd. Viem, je to tazke takto presne zistit, len hra to velmi velku rolu na rychlost a kvalitu prenosu :)
-TAMY-
Ale inak dobra recenzia :)
Pavel Čech
Aj keby som chcel, tak nezistim, kolko krabic je v stene medzi zasuvkami. Rozvody maju uz niekolko rokov a ja som nebol pri ich tahani. Cize by som len tipoval. Ale podla rychlosti sa da celkom posudit ako to je s rozvodmi. Inak na nete som nasiel recenziu tohoto zariadenia a vysli im tiez podobne maximalne rychlosti.
DownloaderSK
nechcem opravovat ale mate tam chybu na 1 strane veta : zapojenie do diete - správne : zapojenie do siete
vacropoli
Recenzia pekna ale na to ze to ide cez "poriadne" kajbele tak to slo extremne pomaly na moj fkus, pre mna je to blbost cakal by som od toho viac :P a nepravujte moje gram. chybi sú tam naschvál
romanecko
Neviem dufam ze som tom neprehliadol v clanku, ale zaujimalo by ma ako by si zariadenie viedlo keby boli zapojene na predlzovacke hned vedla seba - a az by sa ani tam nedosiahli lepsie rychlosti tak by islo o zavadzanie vyrobcom falosnymi specifikaciami
Pavel Čech
Tak som narychlo zapojil a pomeral zapojenie na predlzovacke. Maximalne rychlosti prenosu su 4,44MB/s pri ISO image. Takze výraznejsí nárast oproti ostatným zapojeniam nevidno.
drpokus
Takže pri zapojení obidvoch zariadení do tej istej zásuvky tiež nejde viac ako 5MB/s ? To je teda riadna bieda vzhľadom na udavanu rýchlosť 200
Add new comment
TOPlist