EN

Elitný telefón od samotného Google - to je NEXUS

Táto recenzia bude opäť netradičná, pretože tentokrát neuvidíte milión obrázkov. Dôvod je jednoduchý, na recenziu nám dorazil elitný telefón od Google, vyrobený spoločnosťou LG, a to Nexus 5X. Už od tejto recenzie budem uvádzať menej bechmarkov. Hodnoty vložím radšej do grafu, a to z jednoduchého dôvodu - je to prácne a graf vám o výkone napovie oveľa viac.


Úvod a špecifikácie

Zariadenie má rozmery 147 × 72,6 × 7,9 milimetra. Smartfón LG Nexus 5X má panel s veľkosťou 5,2“. Dotyková obrazovka pokrýva 70,2% plochy smartfónu. Displej je typu IPS LCD. Rozlíšenie displeja je 1080×1920 bodov. Výsledná hustota bodov tak činí 423 ppi. Hneď na začiatku uvádzam, že nový Nexus sa výborne drží v ruke, tomu napovedá aj hmotnosť zariadenia, ktorá je len 132 gramov. Ak som hodnotu minule u Huawei Mate S pochválil, tu je ešte lepšia.

Motorom zariadenia je SoC Qualcomm Snapdragon 808, teda 6 – jadrový procesor, architektúra big.LITTLE . Nič sa nemení a opäť ide o dvojicu „zlúčených“ jadier, jedná dvojica má takt 1,82GHz (výkonnejší Cortex A-57) a druhá štvorica zase 1,44GHz (Cortex A-53). Grafickým jadrom je Adreno 418. Ako môžete vidieť ide o parametre, s ktorými nemá telefón dobýjať najvyššie rebríčky v benchmarkoch. V redakcii sme boli zvedaví aj na teplotu tela zariadenia, nakoľko v minulosti pri používaní LG G Flex 2 mierne kúrila, napriek tomu jednička, čo sa vysokých teplôt týka bol model LG G4 s SoC S810. 

Veľkosť RAM je 2GB a úložisko má veľkosť 16/32GB. V redakcii sme mali na recenziu vyššiu verziu s 32GB priestorom, používateľsky dostupných približne 21GB.

Čo sa týka konektivity, zariadenie podporuje Wi-Fi 802.11 b/g/n (dual – band), Bluetooth 4.2, A – GPS a ruský Glonass. Infraport (IrDA) a Galileo tu ale nie sú. Čo sa týka senzorov, nájdeme tu akcelerometer, proximity, gyroskop, kompas a barometer. Nechýba ani podpora odtlačkov prstov. Aby sa zabezpečila svižnosť telefónu za každých okolností, výrobca sa rozhodol neimplementovať podporu microSD kariet. Preto na to myslite pri kúpe a zvoľte radšej 32GB verziu.

 

Komentáre (4)
Bird
Až na tie nekvalitné fotky celkom pekná recka (Y)
Ján Kisty
Súhlasím, fotografie príliš nevyšli... Ale originály sú o niečo lepšie, ešte pri konverzii fotiek došlo k degradácii.
aplese
A to mi niečo hovorte na Apple !
stiv
Po skusenostiach s patkou uz nikdy v zivote nic podobne "elitne" od google / lg nechcem. Inac krasny drop ceny. Radost kupit nieco take. Inac fajn recka ale fotky by mohli byt v lepsej kvalite. ;)
Pridať nový komentár
TOPlist