Cubitek Mini Cube - hliníková kráska bez (chladiaceho) výkonu

Ďalšia mladá firmička, ktorá, ako sama hovorí, pridáva obdĺžniku tretí rozmer pochádza z Taiwanu a hovorí si Cubitek. Okrem ocele sa špecializuje aj na hliník a cenami produktov si to neváha šibnúť priamo medzi renomované značky.


Cubitek Mini Cube - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Cubitek založila v roku 2010 skupinka tajvanských biznismenov s cieľom, ako inak, priniesť nový pohľad na počítačovú skrinku. Prvé pokusy v podobe lacnej M4 v tom veľmi presvedčivé neboli, zaujímavé to začalo byť až s príchodom "hliníkáčov" série ICE a Magic Cube. Pre mnohých z nás to však pri pohľade na odporúčané ceny aj ihneď zaujímavým byť prestalo (ICE mini ~120EUR, Magic Cube ~230EUR).

Spomenieme aj modelový radu Tatoo, ktorý viac než inovatívnou konštrukciou priťahuje zrak krikľavým farebným spracovaním, no a nakoniec tu máme najmladšiu rodinku Mini, z ktorej bol zatiaľ oficiálne predstavený (a hneď aj v obchodoch dostupný) len jediný model - Mini Cube.

Mini Cube je celohliníková skrinka podporujúca výlučne dosky formátu ITX avšak vlezie do nej štandardný ATX zdroj, vysoké chladiče procesora (max 150mm) a dlhé grafické karty s maximálnou dĺžkou 280mm. Cena sa obšmieta okolo 90EUR, čo v tomto segmente ešte stráviť dokážeme. A práve týmto smerom sme upriamili zrak a email výrobcovi...

 

Balenie

Výrobca si evidentne nepotrpí na okázalú grafiku a farebné výstrelky. Na škatuli sa snaží stručne a jasne odprezentovať základné špecifikácie a kľúčové vlastnosti Mini Cube.

Hliník sa od začiatku nezaprie - krabicu s kompletným obsahom v pohode prenesiete prstom.

 

Príslušenstvo

Vo vnútri skrinky nájdete obyčajnú kartónovú krabičku so skrutkami, spíkrom, gumovými podložkami na montáž diskov a trestuhodne odfláknutým manuálom o rozsahu jednej A4. Byť začiatočník, len ťažko podľa neho odmontujem čo i len bočnicu.

 

Špecifikácie

Cubitek Mini Cube
Materiál
hliník
Základná doska
mini-ITX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
-
Interné:
3x 3,5" (alternatívne 5x 2,5")
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (0):
-
Voliteľné ventilátory (2):
1x 120mm (dolu, in-take)
1x 80/90mm (vzadu, out-take)
Počet PCI slotov
2
Predný I/O panel
2x USB 3.0
2x USB 2.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
2x LED (modrá (power), biela (hdd))
Rozmery
320mm (výška)
200mm (šírka)
300mm (hĺbka)
Objem19,2l
Hmotnosť
2,3kg
Poznámky
Maximálna výška chladiča procesora - 150mm
Maximálna dĺžka grafickej karty - 280mm
Maximálna dĺžka zdroja - 150mm
Orientačná cena
~90EUR s DPH (priemerná cena, júl 2013)
Stránka produktuCubitek Mini Cube

Pridať nový komentár
TOPlist