Crucial BX200 240GB - aj majster tesár sa utne

Crucial BX200, určený pre spotrebiteľov a SMB, ponúka podstatný a zároveň cenovo dostupný nárast výkonu v porovnaní so štandardným pevným diskom, vďaka čomu používateľom umožňuje načítať operačný systém takmer okamžite a spúšťať aplikácie v priebehu niekoľkých sekúnd.


Crucial BX200

Spoločnosť Micron Technology, Inc. pod svojou poprednou globálnou značkou pamätí a SSD Crucial uviedla začiatkom januára na prebiehajúcej výstave CES v Las Vegas vysoko výkonný a technologicky vybavený SSD Crucial MX200 a SSD Crucial BX100, ktorý mal poskytovať významný, no súčasne cenovo dostupný, nárast výkonu v porovnaní s pevným diskom. Z našej porovnávacej recenzie 250GB modelov si ocenenie za skvelý pomer ceny a výkonu odniesol lacnejší BX100, ktorému sme vytýkali v podstate iba chýbajúce HW a SW príslušenstvo.

Nový Crucial BX200 SSD má predstavovať ideálne riešenie pre zákazníkov, ktorých PC sú spomalené starým alebo neadekvátnym pevným diskom. Tento SSD má byť perfektným spojením výkonu a hodnoty, čo má používateľom umožniť dokončiť viac pracovných úloh a užiť si viacej zábavy. Inštalácia BX200 má skrátka používateľom pomôcť znova si užívať svoje PC. Až zo slov dodávateľa radiča pochvaľujúceho si spoluprácu s Crucial na BX200 SSD sa však dozvedáme, že BX200 je spoľahlivý, rýchly, energeticky úsporný a súčasne cenovo dostupný vďaka kombinácii ich vysoko výkonného radiča SM2256 disponujúceho nízkou spotrebou a Micron 16nm TLC NAND. Predchádzajúca generácia pritom bola vybavená starším radičom SM2246 bez podpory pokročilých algoritmov na opravu chýb a preto používala Micron 16nm MLC NAND, takže je minimálne otázne, či vôbec možno BX200 považovať za nástupcu BX100 alebo skôr za jeho lacnejšiu a zrejme pomalšiu alternatívu.

V porovnaní s typickým pevným diskom má byť nový BX200 viac ako 13 krát rýchlejší a 40 krát energeticky účinnejší a pritom poskytovať takmer okamžitý prístup k údajom, čo vedie k dlhšej životnosti batérie, nižšiemu zahrievaniu a teda aj tichšiemu behu systému. Napriek použitiu TLC NAND nový BX200 ponúka sekvenčné rýchlosti čítania a zápisu až do 540 MB/s resp. 490 MB/s bez ohľadu na typ dát, rovnako ako náhodné čítanie a zápis rýchlosťou až do 66k resp. 78k IOPS. BX200 využívajúci už spomínaný radič Silicon Motion SM2256 v spojení s Micron-om overeným firmvérom má používateľom umožňovať upgradovať ich existujúcu infraštruktúru za prijateľnú cenu, čo je skvelou alternatívou k nákupu úplne nového systému.

Crucial BX200 SSD dostupný v 2,5" (7mm) vyhotovení a kapacitách 240GB, 480GB a 960GB má stanovenú odporúčanú koncovú cenu €93.59, €164.39 a €328.79, za ktoré ho je možné zakúpiť priamo u výrobcu. BXB200 kompatibilný s PC a Mac systémami je podporovaný nástrojom Crucial Storage Executive a je naň poskytovaná obmedzená trojročná záruka. Ku BX200 sa štandardne dodáva 2,5 mm nalepovací rámik ako aj Acronis True Image HD na migráciu všetkých dát, operačného systému, nastavení a programov zo súčasného pevného disku na novo nainštalovaný SSD.

Pridať nový komentár
TOPlist