Crucial BX200 240GB - aj majster tesár sa utne

, Autor: BurnerTom

Crucial BX200, určený pre spotrebiteľov a SMB, ponúka podstatný a zároveň cenovo dostupný nárast výkonu v porovnaní so štandardným pevným diskom, vďaka čomu používateľom umožňuje načítať operačný systém takmer okamžite a spúšťať aplikácie v priebehu niekoľkých sekúnd.

Crucial BX200

Spoločnosť Micron Technology, Inc. pod svojou poprednou globálnou značkou pamätí a SSD Crucial uviedla začiatkom januára na prebiehajúcej výstave CES v Las Vegas vysoko výkonný a technologicky vybavený SSD Crucial MX200 a SSD Crucial BX100, ktorý mal poskytovať významný, no súčasne cenovo dostupný, nárast výkonu v porovnaní s pevným diskom. Z našej porovnávacej recenzie 250GB modelov si ocenenie za skvelý pomer ceny a výkonu odniesol lacnejší BX100, ktorému sme vytýkali v podstate iba chýbajúce HW a SW príslušenstvo.

Nový Crucial BX200 SSD má predstavovať ideálne riešenie pre zákazníkov, ktorých PC sú spomalené starým alebo neadekvátnym pevným diskom. Tento SSD má byť perfektným spojením výkonu a hodnoty, čo má používateľom umožniť dokončiť viac pracovných úloh a užiť si viacej zábavy. Inštalácia BX200 má skrátka používateľom pomôcť znova si užívať svoje PC. Až zo slov dodávateľa radiča pochvaľujúceho si spoluprácu s Crucial na BX200 SSD sa však dozvedáme, že BX200 je spoľahlivý, rýchly, energeticky úsporný a súčasne cenovo dostupný vďaka kombinácii ich vysoko výkonného radiča SM2256 disponujúceho nízkou spotrebou a Micron 16nm TLC NAND. Predchádzajúca generácia pritom bola vybavená starším radičom SM2246 bez podpory pokročilých algoritmov na opravu chýb a preto používala Micron 16nm MLC NAND, takže je minimálne otázne, či vôbec možno BX200 považovať za nástupcu BX100 alebo skôr za jeho lacnejšiu a zrejme pomalšiu alternatívu.

V porovnaní s typickým pevným diskom má byť nový BX200 viac ako 13 krát rýchlejší a 40 krát energeticky účinnejší a pritom poskytovať takmer okamžitý prístup k údajom, čo vedie k dlhšej životnosti batérie, nižšiemu zahrievaniu a teda aj tichšiemu behu systému. Napriek použitiu TLC NAND nový BX200 ponúka sekvenčné rýchlosti čítania a zápisu až do 540 MB/s resp. 490 MB/s bez ohľadu na typ dát, rovnako ako náhodné čítanie a zápis rýchlosťou až do 66k resp. 78k IOPS. BX200 využívajúci už spomínaný radič Silicon Motion SM2256 v spojení s Micron-om overeným firmvérom má používateľom umožňovať upgradovať ich existujúcu infraštruktúru za prijateľnú cenu, čo je skvelou alternatívou k nákupu úplne nového systému.

Crucial BX200 SSD dostupný v 2,5" (7mm) vyhotovení a kapacitách 240GB, 480GB a 960GB má stanovenú odporúčanú koncovú cenu €93.59, €164.39 a €328.79, za ktoré ho je možné zakúpiť priamo u výrobcu. BXB200 kompatibilný s PC a Mac systémami je podporovaný nástrojom Crucial Storage Executive a je naň poskytovaná obmedzená trojročná záruka. Ku BX200 sa štandardne dodáva 2,5 mm nalepovací rámik ako aj Acronis True Image HD na migráciu všetkých dát, operačného systému, nastavení a programov zo súčasného pevného disku na novo nainštalovaný SSD.

Kľúčové slová
240GB, BX200, Crucial, Silicon Motion, SM2256, SSD, TLC
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist