Creative Sound Blaster E3 – skladný, prenosný DAC/AMP s Bluetooth

Dávnejšie sme si v rámci redakcie nepredstavili novinky zo sveta D/A prevodníkov. 

V najbližších recenziách odo mňa môžete očakávať recenzie najnovších D/A prevodníkov z dielne Creative Labs. Dnes si predstavíme Creative Sound Blaster E3, nabudúce to bude E1, E5, no môžete sa už dopredu tešiť aj na unikátnu exkluzivitu od Creative s modelovým označením X7, ktorá bezpochyby rozvíri vody kvalitného, no zároveň cenovo dostupného univerzálneho D/A prevodníka s integrovaným slúchadlovým, no i reproduktorovým zosilňovačom.

V dnešnej recenzii sa budem venovať veľmi zaujímavému produktu z dielne u nás notoricky známeho výrobcu audiotechnicky, Creative. Ako značka, tak označenie Sound Blaster s určitosťou vyvolá záujem u každého konzumenta audiotechniky. Creative Sound Blaster E3 je veľmi kompaktný D/A prevodník, ktorý v sebe okrem samotného digitálno-analógového prevodníka integruje slúchadlový zosilňovač. To by však nebolo ničím až také zaujímavé, takýchto výrobkov je na trhu skutočne mnoho. Čo je však na E3-jke veľmi zaujímavé, je integrácia Bluetooth modulu, ktorý sa postará o bezdrôtovú konektivitu, a teda digitálny prenos signálu do kompatibilných slúchadiel. No a ak by toho nebolo dosť, poteší integrovaný mikrofón priamo na zariadení. Želám príjemné čítanie.


Creative Sound Blaster E3 - Balenie

Creative si ako výrobca dáva na balení svojich výrobkov skutočne záležať. E3-ka príde k spotrebiteľovi zabalená vo vkusnej malej škatuľke, ktorá tvrdí kompaktnosť samotného zariadenia. Creative nerád, ľudovo napísané, balí vzduch a poväčšine je balenie len také veľké, ako je potrebné.

Z prednej strany je vyobrazená produktová fotografia, modelové označenie samotného produktu, no nechýba ani stručný popis vlastností samotného produktu. Neprekvapí ani označenie kompatibility s iDevice zariadeniami. To sa predsa dnes nosí! Oceňujem viacjazyčný popis ihneď na prednej strane škatule, ako aj neskreslenú produktovú fotografiu. Na zadnej strane balenia nájdeme podrobné informácie o možnej konektivite, ako sa udávanej výdrži na jedno nabitie.

Po otvorení balenia zočíme produkt v plnej kráse. Je osadený v semišovej výstelke, ktorá dokonalo obopína produkt zo všetkých strán. Poteší detail v podobe pritláčacej peny z vnútornej strany veka. Opäť sa ukazuje precíznosť, vďaka ktorej sa produktu pri preprave k spotrebiteľovi skutočne doslova nemá čo stať.

Zariadenie možno vylúpnuť z výstelky pomerne jednoducho za pomoci dvoch prstov. Dokonca Vám výrobca dopredu pripravil otvory. Pod výstelkou nájdeme všetko pribalené príslušenstvo. Máme tu microUSB kábel, 3,5 mm jack to jack kábel, tzv. OTG kábel, no a nesmie, samozrejme, chýbať dokumentácia. Veľa dokumentácie, tak sme pri Creative zvyknutí. Ja vravím, radšej viac papierovej dokumentácie ako menej. Neskúsený užívateľ bude len ťažko dohľadávať dokumentáciu po internete.

Poďme sa pozrieť na technické špecifikácie produktu!

Komentáre (2)
jozko
super recenzia, ja osobne už sa tešim na E5 a X7, ale hlavne tu X7 testovali ste aj FiiO? myslite ze tie creativacke su pepsie/horsie?
Broslowski
Vďaka :) Nabudúce dáme buď E1 alebo X7 - ešte neviem. Ťažko porovnávať FiiO a Creative nakoľko vyrábajú diametrálne odlišné produkty - zatiaľ čo FiiO sa sústreďuje prímárne na neekvalizovaný stereo výstup v čo možno najvyššej kvalite, Creative ponúka pomerne kvalitný prednes + nabaľuje kopec funkcionality. Odpoveď je teda nekonkrétna, ak využiješ pridanú hodnotu Sound Blaster, nie si totálny audiofil a neriešiš DAC len na hudbu ale aj film, hry, bral by som Creative. Naopak - ak ťa nezaujímajú veci navyše a chceš len zapojiť a počúvať a o nič sa nestarať - FiiO. Samozrejme to závisí model od modelu porovnávam skôr filozofiu firiem ako takú.
Pridať nový komentár
TOPlist