Creative MA200, MA330 a MA930 - vyberáte nový headset k mobilu?

Výrobcovia mobilných telefónov často nepridajú k zariadeniu kvalitné slúchadlá. Náročnejší užívateľ si teda buď vystačí s tým, čo dostane alebo prezrie trh a vyberie si alternatívu. Takýchto alternatív je na trhu mnoho. 


Creative MA200 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Takmer každý výrobca audio techniky má vo svojom portfóliu minimálne jeden produkt takéhoto druhu. Niet sa čomu čudovať, dopyt je prekvapivo vysoký a aj vďaka tomu je z čoho vyberať.

Do redakcie nám zaslala PR agentúra novinky od u nás veľmi známeho výrobcu Creative. Tento výrobca sa dlhoročne venuje výrobe periférií k PC, no ich portfólio siaha skutočne ďaleko. Trojica headsetov, ktorým sa dnes budem venovať, patrí k tým novším, čo na trhu nájdeme. Podľa môjho názoru ide o perfektnú reprezentatívnu vzorku toho, čo na trhu nájdeme.

Prvý model, ktorý si predstavíme, výrobca radí medzi módne slúchadlá. Jak vzhľadom, tak prednesom imponujú modernej hudbe. Creative láka zákazníkov nielen moderným vzhľadom, ale aj širokou škálou farebných prevedení. Vyberie si skutočne každý. Prednes je definovaný ako výdatne basový. Keďže ide o headset, na kábli nechýba mikrofón s jedným ovládacím tlačidlom. Modelové označenie produktu je MA200.

Druhý model vychádza z pomerne známych slúchadiel od Creative. Verejnosťou sú tieto slúchadlá považované za pomerne kvalitné vo svojej cenovej kategórii. Bavíme sa, samozrejme, o notoricky známych Creative EP-630. K tomuto modelu sa pridal kábel so zabudovaným mikrofónom a ovládacím tlačidlom a voi-lá, Creative MA330 sú na svete. Vychádzať z úspešného modelu je veľmi múdry ťah od Creative.

Trojicu uzatvára pomerne drahý model s označením Creative MA930. Kovová konštrukcia, usadenie kabeláže okolo ucha, ako aj bohatšie príslušenstvo radí tento model medzi tie vyššie. Na prvý pohľad vzbudzujú slúchadlá rešpekt. Opäť nechýba mikrofón na kabeláži, nezabudlo sa ani na ovládacie tlačidlo. Oplatí sa priplatiť si oproti vyššie spomínaným modelom? No, uvidíme.

Na čom sa vlastne testovalo? Tentoraz som si na test prizval dve zariadenia. Jedno je určené primárne na reprodukciu hudby, druhé tvorí androidový telefón. V prvom prípade sa bavíme o novom iPode Nano (7th gen), v druhom o známom smartfóne Samsung Galaxy Note (N7000).

 

Creative MA200

Začnime najlacnejším, no zároveň najnovším modelom s označením MA200. Tento model prišiel na trh len nedávno a pri jeho cenovke možno očakávať široký záujem publika. Stoja však tieto moderne vyzerajúce slúchadlá za to? Poďme sa najskôr pozrieť na technické špecifikácie.

Technické špecifikácie

Meniče

8mm, neodymový magnet

Frekvenčný rozsah

8 – 22 000 Hz

Impedancia

32 ohm

Citlivosť (1kHz)

102 dB/mW

Mikrofón

Viacsmerový

Impedancia mikrofónu

Menej ako 2,2 kOhm

Dĺžka kabeláže

1,2 metra

Konektor

3,5 mm, 4 pólový, pozlátený

 

Technické špecifikácie vykresľujú slúchadlá v skutočne jasnom svetle. Ja by som to až tak jasne nevidel, hlavne pri pohľade na frekvenčný rozsah meniča mi mierne ťahá kútiky úst do úsmevu. Nebudem to nejak naťahovať, meniče samozrejme takýmto rozsahom ani náhodou nedisponujú, minimálne nie pri rozumnom poklese amplitúdy. Nerozumiem, prečo to výrobcov stále baví, zavádzať na banalite, akou je frekvenčný rozsah.

Impedancia osadených meničov je pomerne vysoká, čo ma skutočne prekvapilo. 32 ohm nie je skutočne málo a niektorým starším prehrávačom by to mohlo teoreticky robiť problémy. Moderné prehrávače však pretlačia aj vyššiu impedanciu. Citlivosť meniča je vzhľadom na použitie pomerne dobrá. Možno očakávať slušnú hlasitosť aj pri slabšom budení zo strany zdroja.

Osadenie mikrofónu je v prípade headsetu samozrejmé. S tým sa spája 4-pólový 3,5 mm konektor, ktorý je, ako inak, pozlátený.

 

Balenie

Slúchadlá sú balené v malom kartónovom obale. Produkt je usadený vo výlisku, do ktorého presne zapadá. Poteší priehľadné okienko, cez ktoré možno hodiť očkom na slúchadlá ešte pred ich vybalením. Ak obal otvoríte z vrchnej časti, môžete ho ihneď vyhodiť, keďže sa Vám rozpadne v rukách. Otvárať treba zo spodnej časti, kde sa produkt dá vytiahnuť z balenia bez poškodenia.

Obsah balenia nejak nezamrzí. Nájdeme tu všetko potrebné pre okamžitú prevádzku. Okrem samotných slúchadiel v balení nájdeme dvojicu silikónových nadstavcov. Tie možno použiť v prípade, keby Vám nadstavce veľkosti M nesedeli dobre.

 

Komentáre (5)
xsi69
V porovnaní so Sony MH1C by ako obstáli tieto creative ?
Broslowski
Creative majú viac basu, kvalita prednesu je zrovnateľná možno pre MA930, ostatok zaostáva
xsi69
Ďakujem , to som chcel vedieť .
maladaptiv
Takže výsledok je ak máte viac peňazí, kúpte si drahšie budú hrať lepšie... má vôbec zmysel testovať headset v tejto cenovej kategórií? Však je to šum a fuk. Skôr vo vyššej cenovej by bolo zaujímavé porovnanie. Okrem toho pre kvalitné in ear monitory sa dajú dokúpiť káble s mikrofónom a spraviť z nich headset.
Broslowski
Áno má, nie každý chce dať za headset ťažké prachy. Creative zaslal veci na test tak sa testovali veci od Creative(nová modelová rada). Pre IEM sa dajú dokúpiť káble s micom, to sa však bavíme o cenovkách úplne iných :)
Pridať nový komentár
TOPlist