CPU Intel Pentium 2 400 MHz (slot verzia) chladené Zalman-om ZM80C-HP

Spoločnosť Zalman určite nie je neznáma pre užívateľov vyznávajúcich veľmi tiché, alebo dokonca pasívne chladenie či už procesorov, grafických kariet, alebo aj zdrojov. Na fínskej stránke som našiel zaujímavý nápad, ktorý prerástol aj do reálnej podoby. Užívateľ použil chladič Zalman ZM80C-HP, ktorý je určený pre chladenie grafickej karty (heat-pipe typ) na chladenie procesora CPU Intel Pentium 2 400 MHz vo verzii slot. Poďme sa pozrieť ako to vyzerá na fotkách...

Na obrázku máme procesor Intel Pentium 2 400 MHz....samozrejme v Slot verzii.

Časti z chladenia Zalman ZM80C-HP - ide o pasívy, ktoré sa upevňujú / prichytia na zadnú a prednú stranu CPU (teda jadra CPU). Na pasívy sa potom prichytia ďalšie, ale oveľa rozmernejšie pasívy.

Zadná strana CPU s už prichyteným pasívom...na druhom obrázku si to môžete prezrieť v detaile.

Na spodnú stranu CPU sa prichytil na malá pasív pasív väčších rozmerov - v popredí si môžete všimnúť heat pipe + bielou pastou natretý pasív na ktorý sa prichytí pasív rozmermi rovnaký pasív ako ten na zadnej strane.

Zalman ZM80C-HP v akcii :) - alebo aj Zalman-ov Sendvič.

Veľmi zaujímavý nápad aj keď je pravda, že chladič bude asi drahší ako samotné CPU :). Poznám však viacero užívateľov, ktorým aj dnes postačuje výkon systému s takýmto CPU....a viacerí z nich by určite radšej chladili úplne pasívne, ako hlučne.

Zdroj: http://koti.mbnet.fi/kizmo/ZM80C-HP/

gabo@pretaktovanie.sk

Pridať nový komentár
TOPlist