Cougar - S 700, nový kvalitný zdroj na našom trhu - recenzia

Otázka výberu správneho výkonu je relatívna, niekto preferuje predimenzované zdroje iný zas pozerajú len na cenu ... Dnes sa zameriame na akýsi „zlatý stred‘‘ v oblasti výkonu zdrojov, nakoľko 1kW+ riešenia sú myslené výhradne pre výkonné viac kartové konfigurácie, pozrieme sa o jeden stupienok nižšie. V dnešnej recenzii sa pozrieme na kandidáta, ktorý spĺňa hore uvedené podmienky a je novinkou na slovenskom trhu jedná sa totiž o napájací zdroj od spoločnosti Cougar - S 700.


Úvod, balenie, dizajn

Na našom trhu je spoločnosť Cougar nová a takmer neznáma, je dcérskou spoločnosťou nemeckej spoločnosti HEC COMPUCASE Enterprise Co. Ltd., ktorá vznikla už v roku 1979. Momentálne sa zaoberá výrobou napájacích zdrojov a PC skriniek.

Balenie zdroja samotného je pútavé a lákavé, je dobre spracované a poskytuje nám bohaté informácie o zdroji, ako sú použité technológie, vysoká účinnosť, nízka hlučnosť, počet konektorov, maximálna záťaž na jednotlivých vetvách zdroja a certifikáty. Po otvorení nájdeme v balení modulárnu kabeláž, napájací kábel, príslušenstvo ako skrutky pre inštaláciu, sťahovacie pásky zo suchého zipsu , manuál v niekoľkých jazykoch, nálepku a samozrejme zdroj samotný.
Zdroj je zabalený v textilnom vrecúšku, ktoré vytvára dobrý dojem.
 


Pohľad na spodnú stranu balenia nám poskytuje základné informácie o zdroji


Pohľad na prednú stranu balenia zobrazuje model, certifikácie a logo spoločnosti Cougar


Pohľad na zadnú stranu udáva detailné špecifikácie, výstupné a vstupné charakteristiky a popisuje dostupné konektory


Dizajn balenia je jednoduchý, pútavý a prehľadný


Pohľad na box zdroja bez obalu


Dodávané príslušenstvo


Dodávaná modulárna kabeláž a napájací kábel


Zdroj samotný je zabalený vo vrecku s logom spoločnosti


Dizajn zdroja je podľa môjho názoru veľmi príťažlivý, použitá je oranžovo-čierna farebná kombinácia. Flexo na kabeláži je neobvyklé a výborne ladí s dizajnom celého zdroja. Na oboch bokoch zdroja dominuje strieborný nápis “COUGAR S700”. Na vrchnej strane zdroja si všimneme 140 milimetrový ventilátor zakrytý sieťovanou mriežkou s logom COUGAR. Spodná časť zdroja nám predstavuje výstupné parametre a ostatné špecifikácie. Na prednej strane sa nachádzajú konektory pre modulárnu kabeláž. Na zadnej strane sa nachádza podsvietený hlavný vypínač a samozrejme konektor pre napájací kábel. Celkovo je dizajn výborne spracovaný a určite je dobrou alternatívou pre niekoho, kto chce zmenu alebo pútavý zdroj v skrinke.
 


Pohľad na bočnú stranu zdroja


Pohľad na zadnú stranu zdroja


LED podsvietený vypínač


Pohľad na vrchnú stranu zdroja zobrazuje 140mm ventilátor s logom spoločnosti


Pohľad na spodnú stranu nám predstavuje vstupné a výstupné charakteristiky


Pohľad na prednú stranu zdroja, konektory pre modulárnu kabeláž sú farebne odlíšené a označené podľa vetiev 12V


Celkovo je dizajn zdroja prepracovaný, oranžovo čierna kombinácia je v oblasti zdrojov neobvyklá a odlišuje tak zdroj od ostatných značiek


Aj napriek svojmu 140mm ventilátoru si zdroj zachováva kompaktné rozmery
 
Komentáre (8)
BurnerTom
Dobra recka a vynikajuci zdroj avsak za tu cenu by som si osobne radsej kupil Seasonic X-650.
thagad
Vyzerá velmi kvalitne, tiez pekný dizajn sportového auta.
GABO
Ceny sa samozrejme ešte upravia, výrobca dodal prvotné odporúčané a priestor na ich zníženie tam je :). Recenzia výborná...klobúk dole.
1adad1
to flexo mi rpipomina hada
robour
Aj keď ide o revolučný zdroj v podaní zapojenia, zdá sa mi že na taký výkon je tam tých elektrolytov trošku málo. Bolo by zaujímavé vidieť výstupné napätia na osciloskope.
Jarko
po (pre mna) dlhej pauze opat dobra recenzia, ktoru som cital od zaciatku az do konca s dobrym pocitom. bal som sa ci bude zdroj otvoreny (to k dobrej recenzii patri a povazujem za samozrejmost) a bol, takze prijemne dojmy z citania neboli nijak narusene, o cenach zdrojov v tychto vykonnostnych triedach nemam prehlad takze nemozem hodnotit ci je to drahe alebo ideal, no zdroj samotny vyzera super. balenie hovori za kvalitu, pripomina mi to nedavne rozbalovanie Corsair zdrojov (VX450 a VX550) :) Len tak dalej, takto sa pise recenzia :)
Broslowski
Super citanie :-) Po dlhsom case potesi recka poriadneho kusu HW:-)
Shatterhand
Minimalne dizajnovo sa velmi vydaril...tento sa mi paci asi najviac zo vsetkych :D Ale zda sa mi, ze tie napatia by mohli aj menej kolisat na kvalitny zdroj.
Pridať nový komentár
TOPlist