Cougar A450 - malý veľký bojovník

Dnes si predstavíme počin spoločnosti Cougar s označením A450. Jedná sa o zdroj s výkonom 450W, ktorý sa podľa špecifikácií chváli vysokou účinnosťou spojenou s certifikáciou 80 Plus Bronze. Uvidíme ako si bude viesť v našich testoch.


Úvod, balenie, špecifikácie

Dnes testovaný zdroj Cougar A450 patrí k sérii „tých lacnejších“ zdrojov od spoločnosti Cougar. Jedná sa teda o zdroj nemodulárny a k užívateľovi sa dostane v malej, ale za to pevnej kartónovej škatuli na ktorej nájdeme všetky potrebné špecifikácie o zdroji.

Na prednej strane škatule nájdeme označenie série do ktorej zdroj patrí, jeho výkon a niekoľko špecifických vlastností, ktorými zdroj disponuje.

Na bočnej strane škatule taktiež nájdeme údaje o istých prednostiach zdroja akými sú napríklad deklarovaná účinnosť zdroja, nízka hlučnosť, aktívne PFC a použitie kvalitných japonských kondenzátorov...

Na zadnej strane neprehliadneme hlavné špecifikácie zdroja, ktoré nám hovoria o dovolenom zaťažení zdroja, množstve použitých napájacích konektorov a opäť text o niektorých kľúčových vlastnostiach zdroja.

Po otvorení škatule sa nám naskytne pohľad na kompletné balenie zdroja.

Balenie zdroja Cougar A450 pozostáva zo samotného zdroja, manuálu, sieťového napájacieho kábla a štyroch skrutiek určených pre montáž zdroja do skrinky počítača. Ako vidíte balenie nie je nijak ohromujúce, čo sa dalo čakať pri tejto cenovej kategórii zdrojov a tak dúfajme, že zdroj príjemne prekvapí aspoň jeho prevádzkovými vlastnosťami, ktoré sú pre nás najdôležitejšie.

Pohľad na samotný zdroj vybalený zo škatule.

 

Špecifikácie

Na špecifikácie sa môžeme pozrieť aj priamo na zdroji, kde sa nachádza štítok s kompletnými údajmi o prevádzke zdroja.

Ďalšie špecifikácie a vlastnosti zdroja Cougar A450:

- Napájanie: max 100-240VAC
- Výkon: max 450W
- Chladenie: Aktívne, pomocou 120mm ventilátora
- Rozmery zdroja: 140 x 150 x 86mm
- Účinnosť: Až do 89%, plní špecifikácie 80+ Bronze, znázorňuje to nasledujúci graf:

 

Ochranné prvky použité v zdroji Cougar A450:
OCP - nadprúdová ochrana
UVP - podpäťová ochrana
SCP - proti skratová ochrana
OPP - ochrana proti preťaženiu
OVP - prepäťová ochrana
 

 

Komentáre (1)
ivanaltman
ja len v kratkosti... mam ho 3 mesiace doma, maximalna spokojnost, tichy, bez problemov utiahne celkom slusnu zostavu, ventilator nepocutelny... odporucam... cena/vykon je super...
Pridať nový komentár
TOPlist