Corsair Void Pro Surround

, Autor: Ján Kurej

Na prvý pohľad z hľadiska dizajnu vydarené a primerane robustné slúchadlá potešia každého hráča. K počítaču sa pripájajú cez 3.5 mm stereo jack alebo cez Dolby Surround 7.1 USB adaptérom. V dnešnej recenzii sa pozriem na headset od renomovanej spoločnosti Corsair, ktorý okrem iného disponuje aj priestorovým zvukom.

Corsair Void Pro Surround - Balenie, Špecifikácie

Krabica, v ktorej sú slúchadlá zabalené, je na prvý pohľad jednoduchá. Čierny povrch obalu zvýrazňuje žlté lemovanie. Podobne jednoduché to je aj vo vnútri. Headset je pevne založený v kartónovej výplní, takže nehrozí poškodenie pri preprave. Okrem slúchadiel a príručky s inštrukciami som postupne vybaľoval penový nadstavec na mikrofón a USB adaptér Dolby Surround 7.1. Z môjho pohľadu dosť sparťanské príslušenstvo. Konkurencia v danej cenovej kategórii ponúka náhradné náušníky a puzdro na prenášanie. Avšak, za investíciu v hodnote 100 eur získa zákazník slúchadlá so slušným príslušenstvom.

Corsair Void Pro Surround je modelom z rady headsetov spoločnosti Corsair. Tento headset by som zaradil do nižšej triedy ako to naznačuje aj hierarchia v ponuke samotného výrobcu. Podľa špecifikácií ma veľmi zaujal netypický dizajn a jednotlivé parametre ako napríklad priemer použitého meniča. Taktiež parametre mikrofónu nasvedčovali, že pôjde o nadpriemerný výsledok.

Kapitola sama o sebe je všeobecné vnímanie produktov od Corsair medzi hráčmi. Corsair vyrába sakramentsky drahé periférie, ktoré zrejme zodpovedajú danej kvalite. Aspoň tak to platí v oblasti herných mechanických klávesníc, kde sa radí ako etalón v danej kategórii. Ako to je však v oblasti headsetov? To sa dozviete v ďalších kapitolách tejto recenzie.

Parametre a špecifikácie:

Názov Corsair Void Pro
Zvuk

Stereo

50mm Singel Driver

Frekvenčná odozva: 20Hz-20kHz

Impedancia: 32 Ohm

Citlivosť: 107dB SPL/mW

Mikrofón

Snímač: Kondenzátorový

Typ: Jednosmerné potlačenie hluku

Frekvenčná odozva: 100Hz-10kHz

Citlivosť: -38dBV/Pa

Hmotnosť 300g
Dĺžka kábla 1.8m
Konektivita USB / 3 pólový 3,5mm jack
Záruka 2 roky
Približná cena 100 eur
Výrobca Corsair
Kľúčové slová
Corsair, void pro surround
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist