Corsair Void Pro Surround

Na prvý pohľad z hľadiska dizajnu vydarené a primerane robustné slúchadlá potešia každého hráča. K počítaču sa pripájajú cez 3.5 mm stereo jack alebo cez Dolby Surround 7.1 USB adaptérom. V dnešnej recenzii sa pozriem na headset od renomovanej spoločnosti Corsair, ktorý okrem iného disponuje aj priestorovým zvukom.


Corsair Void Pro Surround - Balenie, Špecifikácie

Krabica, v ktorej sú slúchadlá zabalené, je na prvý pohľad jednoduchá. Čierny povrch obalu zvýrazňuje žlté lemovanie. Podobne jednoduché to je aj vo vnútri. Headset je pevne založený v kartónovej výplní, takže nehrozí poškodenie pri preprave. Okrem slúchadiel a príručky s inštrukciami som postupne vybaľoval penový nadstavec na mikrofón a USB adaptér Dolby Surround 7.1. Z môjho pohľadu dosť sparťanské príslušenstvo. Konkurencia v danej cenovej kategórii ponúka náhradné náušníky a puzdro na prenášanie. Avšak, za investíciu v hodnote 100 eur získa zákazník slúchadlá so slušným príslušenstvom.

Corsair Void Pro Surround je modelom z rady headsetov spoločnosti Corsair. Tento headset by som zaradil do nižšej triedy ako to naznačuje aj hierarchia v ponuke samotného výrobcu. Podľa špecifikácií ma veľmi zaujal netypický dizajn a jednotlivé parametre ako napríklad priemer použitého meniča. Taktiež parametre mikrofónu nasvedčovali, že pôjde o nadpriemerný výsledok.

Kapitola sama o sebe je všeobecné vnímanie produktov od Corsair medzi hráčmi. Corsair vyrába sakramentsky drahé periférie, ktoré zrejme zodpovedajú danej kvalite. Aspoň tak to platí v oblasti herných mechanických klávesníc, kde sa radí ako etalón v danej kategórii. Ako to je však v oblasti headsetov? To sa dozviete v ďalších kapitolách tejto recenzie.

Parametre a špecifikácie:

Názov Corsair Void Pro
Zvuk

Stereo

50mm Singel Driver

Frekvenčná odozva: 20Hz-20kHz

Impedancia: 32 Ohm

Citlivosť: 107dB SPL/mW

Mikrofón

Snímač: Kondenzátorový

Typ: Jednosmerné potlačenie hluku

Frekvenčná odozva: 100Hz-10kHz

Citlivosť: -38dBV/Pa

Hmotnosť 300g
Dĺžka kábla 1.8m
Konektivita USB / 3 pólový 3,5mm jack
Záruka 2 roky
Približná cena 100 eur
Výrobca Corsair
Pridať nový komentár
TOPlist