Corsair Vengeance K70 RGB - horko-sladká premiéra CherryMX RGB

Od CherryMX RGB sme mali veľké očakávania najmä čo sa týka rovnomernosti podsvietenia klávesov. Inovatívna LED technológia, špeciálne priesvitné puzdro spínača a marketingová masáž nemecko-amerického spolku sľubovali zázraky na počkanie. Predstavujeme prvú klávesnicu s s týmito spínačmi - Corsair Gaming K70 RGB.


Corsair Vengeance K70 RGB - Úvod, Špecifikácie

Corsair nie prvým ani posledným výrobcom tradičného hardvéru, ktorý svoje portfólio obohatil o hráčske príslušenstvo v podobe myší, klávesníc, headsetov či podložiek pod myš. Potom, čo sa dlhšie trápil so skromnou ponukou low-end periférií vo vlastnej réžii, nastal čas na razantnú zmenu. Kúpa nemeckého štúdia Raptor gaming bola jednoznačným potvrdením zámeru rozdať si to Razer, ROCCAT alebo Logitech vo veľkom štýle. Presne tri roky po "nákupe" patrí Corsair k špičke po stránke šírky portfólia a inovácií.

Aktuálny line up Corsair Gaming.

Konkurenčným výrobcom však nedá spávať vec iná - partnerstvo Corsair a Cherry v oblasti vývoja a dočasného exkluzívneho práva na predaj produktov využívajúcich mechanické spínače s farebným podsvietením - CherryMX RGB. Toť tŕň v oku natoľko veľký, že prinútil ostatných k spolupráci s inými producentmi mechanických spínačov. Razer sa medzičasom spriahol s Číňanmi (Kailh), Logitech zapracoval na vývoji vlastných spínačov (Romer-G) a Steelseries oslovila tých istých Číňanov ako Razer (spínač samotný má ale iný návrh ako razerácky).

Od CherryMX RGB sme mali veľké očakávania najmä čo sa týka rovnomernosti podsvietenia klávesov. Inovatívna LED technológia, špeciálne priesvitné puzdro spínača a marketingová masáž nemecko-amerického spolku sľubovali zázraky na počkanie. Po teste Corsair Gaming K70 RGB zostávame sklamaní...

Ale, poďme najprv rozbaľovať.

CherryMX RGB.

Balenie

Útla krabica je odetá do šedých odtieňov so žltým lemovaním, až sme sa preľakli, či nám klávesnicu neposlali z Antec. :-) Odkaz na použitie CherryMX RGB spínačov nie je až taký výrazný, ako by sme čakali, Corsair na túto skutočnosť upozorňuje len malým logom v rohu škatule. Vo vnútri okrem klávesnice, záručného listu a stručného inštalačného manuálu hľadajte aj samostatne zabalenú opierku zápästia.

CherryMX RGB - engineered and manufactured in Germany...

Špecifikácie

Corsair Vengeance K70 RGB
Materiál
hliník, plast
Typ spínačov
mechanické Cherry MX RGB (Blue/Brown/Red)
Dĺžka kábla
~2m
Rozmery
438mm (šírka)
163mm (hĺbka)
24mm (výška)
Hmotnosť 1.24kg
Operačný systém
všetky
Orientačná cena
Corsair Gaming K70 RGB Mechanical Gaming Keyboard, CH-9000068 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Corsair Vengeance K70 RGB

Komentáre (2)
xxxx
Prosim Vas ,aka je to firma Cosair ?! :-DD
Michal Kiradžiev
Ďakujem za upozornenie. Opravené. ;-)
Pridať nový komentár
TOPlist