Corsair STRAFE RGB - mechanická dúhovka v rozumnej cene

Po všetkých "káčkach" - K65/70/95, Corsair priniesol CherryMX RGB aj do modelového radu STRAFE.


Corsair STRAFE RGB - Úvod, Špecifikácie

STRAFE roky predstavuje vstupnú bránu do sveta mechaník Corsair a aj napriek tomu, že ide o základný model, vždy nám prišiel najviac použiteľný - klasický layout bez rôznych makro a multimediálnych tlačidiel natlačených všade možne, originálne CherryMX spínače, kultivovaný dizajn a vcelku bohaté príslušenstvo. Skrátka, horúci kandidát na ocenenie za dobrý pomer cena/výkon.

Corsair STRAFE bez RGB podsvietenia (zdroj: Corsair)

Po všetkých "káčkach" - K65/70/95, Corsair priniesol CherryMX RGB aj do modelového radu STRAFE, ktorý zatiaľ ako jediný môžete kúpiť aj vo verzii so spínačmi CherryMX Silent. Naša testovacia vzorka síce obsahuje štandardné CherryMX Red RGB (lineárny zdvih), zbežne si priblížime aj technológiu Silent.

Hoci exkluzivita na použitie CherryMX RGB spínačov Corsairu vypršala už dávnejšie, zdá sa, že úzka spolupráca tejto dvojice sa zďaleka nekončí. Koncom leta 2015 spoločne predstavili tiché verzie lineárnych spínačov značené prídavkom Silent (v súčasnosti dostupné pre červené a čierne spínače). Silent spínač na rozdiel od "hlučného" kolegu integruje nový komponent, tzv. termoplastický elastomér (bielo strieborná vec na obrázku nižšie), ktorý výrazne znižuje hlučnosť pri aktivácii i uvoľnení spínača (viac na stránkach výrobcu).

CherryMX Red Silent (zdroj: Cherry)

Balenie, Príslušenstvo

Dominantou škatule je prikrášlená vizualizácia klávesnice s aktivovaným módom podsvietenia Spiral Rainbow (prikrášlená preto, pretože podsvietenie vyzerá na obrázku extrémne rovnomerne a "husto" bez poklesu intenzity po okrajoch). Každá technologická vychytávka má svoj charakteristický piktogram - multifarebné podsvietenie, CUE - Corsair Utility Engine , CherryMX technológia a nemalý dôraz výrobca kladie aj na fakt, že spínače sú navrhnuté a vyrobené v Nemecku.

 

K STRAFE výrobca pribaľuje dve alternatívne sady klávesov - WASD pre FPS, či QWERDF pre MOBA žánre. Priložené čapičky majú šedý pogumovaný povrch s dizajnom, ktorý evokuje dojem kovovej povrchovej úpravy. Veľmi praktickým bonusom sú plastové kliešte na uľahčenie demontáže klobúčikov.

 

Špecifikácie

Corsair STRAFE RGB
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické Cherry MX RGB (Blue/Brown/Red/Silent)
Dĺžka kábla
~1,8m
Rozmery
448mm (šírka)
170mm (hĺbka)
40mm (výška)
Hmotnosť 1kg
Operačný systém
všetky
Orientačná cena
 
Corsair Gaming K70 RGB Mechanical Gaming Keyboard, CH-9000068 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Corsair STRAFE RGB

Pridať nový komentár
TOPlist