Corsair Neutron XT si s radičom Phison S10 trúfa na elitu

Spoločnosť Corsair na CES 2015 uviedla SSD Neutron Series XT, ktoré sú ako prvé na trhu vybavené najmodernejším štvorjadrovým radičom Phison PS3110. V recenzii preveríme výkon 240GB modelu.


Corsair Neutron Series XT

Prvý júnový týždeň roku 2012 sa v Taipei na Taiwane konal najväčší veľtrh informačných a komunikačných technológií v Ázii a druhý najväčší na svete, ktorý sa tento rok bude konať už po 35 krát. Spoločnosť Corsair využila hneď prvý deň prebiehajúceho veľtrhu na predstavenie svojej novej vlajkovej lodi Neutron Series GTX SSD ako aj štandardného modelu Neutron Series, ktoré ako prvé spotrebiteľské SSD disponovali 6Gb/s radičom LM87800 od Link_A_Media Devices (LAMD). Práve vďaka tomuto extrémne výkonnému radiču v kombinácii s toggle NAND flash dosahoval náhodný výkon SSD Neutron Series GTX až 90K IOPS a sekvenčný výkon 555 MB/s čítanie a 500 MB/s zápis, za čo si od redakcie Tom's Hardware vyslúžil ocenenie "Best of Computex 2012". Vzápätí sa na stránke Kórejského výrobcu polovodičov SK hynix Inc., ktorá má vo svojom portfóliu DRAM čipy, NAND Flash čipy a obrazové snímače CMOS, objavila správa o dohode o akvizícii spoločnosti Link_A_Media Devices v sume $248 miliónov. Druhý a v podstate posledný krát sme o radiči LM87800 počuli o rok neskôr pri uvedení Seagate 600 SSD a 600 Pro SSD. Medzičasom síce ešte Corsair v Neutron Series GTX nahradila 24nm NAND flash novšími 19nm a aktualizovala firmvér, čím u tejto série ešte stúpol výkon, no tým môžeme úvodnú kapitolu uzavrieť, nakoľko SK hynix nielenže zrejme nepokračuje vo vývoji LAMD radiča, ale v podstate ani nevyrába vlastné SSD.

O to väčšie prekvapenie predstavovalo oznámenie uvedenia SSD Neutron Series XT o kapacite 240GB, 480GB a 960GB na tohtoročnej CES 2015, ktoré sú najvýkonnejšie vysokokapacitné SSD v portfóliu spoločnosti.

Sú to však znova SSD Corsair, tento krát Neutron Series XT, ktoré sú ako prvé na trhu vybavené najmodernejším štvorjadrovým osemkanálovým radičom Phison PS3110 a pokročilými MLC NAND pre vynikajúcu spoľahlivosť a odolnosť (životnosť minimálne 124TBW, záruka 5 rokov). Vďaka tejto kombinácii je Neutron XT schopný dosahovať rýchlosť sekvenčného čítania 560 MB/s a sekvenčného zápisu 540 MB/s, čím využíva SATA 6Gb/s rozhranie na hranici svojich možností. Rýchlosť náhodného čítania 4KB blokov dát je až do 100K IOPS a náhodného zápisu až do 90K IOPS.

Vďaka podpore end-to-end data path protection, vylepšenej korekcii chýb (technológie SmartECC a SmartRefresh), ochrane voči náhlemu výpadku napájania (technológie SmartFlush a GuaranteedFlush) ako aj podpore statického a dynamického Wear-Leveling-u dosahuje Corsair Neutron kompatibilný s Corsair SSD Toolbox konzistentný a spoľahlivý používateľský zážitok.

Neutron XT je vďaka extrémne vysokému ustálenému výkonu ideálny upgrade pre profesionálne video zariadenia s podporou priameho zápisu na SSD, nakoľko umožňuje zachytávať nekomprimované Full HD a 4K video v reálnom čase.

Komentáre (4)
Pjetro de
RAW kapacita bude asi 256 GiB (cca 275 GB) a nie 256 GB ze ano :)
MQ
Vdaka za recenziu, podrobna a kvalitna ako vzdy. . Chcem sa spytat, ci nahodou nemate v plane test realnej vydrze ssd-ciek? Jedno z najvyssej rady, jedno zo strednej a jedno z najnizsej. Nieco ako tu http://www.svethardware.cz/recenze-ocz-vector-150-v-testu-vydrze-jej-umucime-k-smrti/40050
BurnerTom
Dakujem a urcite nie. Uvedeny test ale podrobne sledujem, nakolko som nesmierne zvedavy, aky zaver sa podari panovi Vitekovi z nameranych nezmyslov vyvodit.
dexter
čakal od Phisonu niekto viac ako bolo predvedené tu? :)
Pridať nový komentár
TOPlist