EN

Corsair H150i Pro RGB - nenaplnené očakávania...

Od spoločnosti Corsair sme u nás doteraz testovali hlavne myšky a klávesnice. Dostať sa k skrinkám či chladičom, bol z nejakého dôvodu menší problém. Pred pár týždňami sa situácia zmenila a prisľúbené na test máme chladiče aj skrinky. A práve prvým spomenutým začíname a to v pomerne veľkom štýle. Na test nám dorazila novinka a podľa všetkých očakávaní najsilnejší chladič Corsair – H150i Pro RGB. Ten kto pozná portfólio Corsair asi správne tuší, že pôjde o AiO chladič.


H150i Pro - Balenie, špecifikácie

Krabica H150i Pro je pomerne dlhá a dôvod je na to veľmi jednoduchý - H150i má 360mm radiátor. Potlač krabice čiastočne ukazuje RGB možnosti podsvietenia a špecifikácie chladiča.

 

Krabica je najmenej zaujímavým prvkom celého chladiča. Pozrime sa, čo sa nachádza vo vnútri.

Okrem H150i Pro sa tu nachádzajú tri ventilátory typu ML, ktoré sa dokážu roztočiť na 1600 RPM a dodať tak radiátoru slušný ofuk čerstvým vzduchom. Vo veľkom vrecku sa nachádzajú tri menšie vrecká, v ktorých sa schovávajú montážne pätice a rôzne skrutky.

 

  

Sila chladiča sa však neschováva iba v chladiči, ale aj v softvéri Corsair Link, cez ktorý sa dajú ovládať otáčky ventilátorov a pumpy.Na Corsair Link sa pozrieme detailne v záverečnej kapitole.

Špecifikácie

Rozmery pumpy

-
Materiál pumpy medená základňa
Otáčky pumpy 2850
Životnosť pumpy -
Rozmery radiátora 396x120x27mm
Materiál radiátora hliník
Dĺžka hadíc -
Materiál hadíc guma
Hmotnosť (bez ventilátorov) -
Hmotnosť (s ventilátorovmi) -

Ventilátor

3x 

Rozmery ventilátora

120x120x25mm

Otáčky ventilátora

0- 1600 RPM (+/- 10)

Hlučnosť ventilátora

25dBA

Maximálny prietok vzduchu ventilátora

47.3CFM

Statický tlak ventilátora

1.78 (max)

Konektor ventilátora

4pin PWM

Maximálne TDP -
Kompatibilita
Intel
LGA 2066/2011(v3),115X
AMD
AM3/AM2, AM4, FM1/FM2
Komentáre (5)
juny
Z môjho pohľadu absolútny prepadák,za cenu 170 eur by som očakával špičkoví chladič rovnocenný zo stavebnicovými chladičmi tohoto rozsahu (veľkosti radiátora 360mm),ale čo môžem očakávať keď tieto chladiče robí jedna firma Asetek pre skoro všetkých výrobcov chladičov. Palec hohe pre redakciu že nám tieto testy sprostredkováva a my sa tak môžme vyhnúť takýmto chladičom čo stoja zinač.
razor407
Prečítal som zopár viet a "tri ventilátory typu ML, ktoré sa dokážu roztočiť na 2400 RPM" na konci strany je napísane, že 1600RPM. Tak neviem čo sa testovalo H115i pro??
Lukáš Lancz
Chybicka...opravene, dakujem
razor407
Ak niekto ma Klávesnicu,MIC,Zdroj,G.Skill RGB, RGB led Strip,MSI GPU RGB tak určite kúpi H150i pro alebo 115i pro ako NZXT a inštalovať dalši program na obsluhu. Radšej o 2,5 °C viac a mať všetko pod kontrolou cez iCUE alebo MSI MYSTIC LIGHT SYNC. Prečítal som 3 CZ/SK recenzie ale všetky dosť slabé. Páčila sa mi drobná poznámka "H150i Pro dokázal pretaktovaný i5-6600k ochladiť aj pri pasívnom režime po dobu približne 10 minút". Autor viac opísal funkcie zdroja RevoBron ako Chladiča :-). Možno by bolo pekné trochu hlbšie sa zamyslieť nad chladičom ako celok čo Corsair ponuka. Keby som bol ja Corsair tak po takom slabom texte/odhade by som vám už nič neposlal. Dajte adresu kto vám posiela Corsair PRODUKTY a ja spravím komplexnejšiu a zaujímavejší odhad produktu ako WWW.PC.SK. Možno to otestovať na CPU/IHS kde je nie je nekvalitná pasta Intel. Tam by možno Zero RPM bolo účinnejšie. Tak isto napísať, že ventilátor pri zapnutí PC sa vôbec nerozbehnú na 100%. Opísať iCUE je to novinka, proste niečo viac ako len fajka mam to - idem ďalej! Nech to autor článku neberie v zlom čo píšem tak ako ani spoločnosť Corsair nakoľko na konci článku pekne ďakujete.
Lukáš Lancz
Vitame "konstruktivnu" kritiku...iCUE nebol dostupny v case rezenzovania chladica. Graf povie viac ako par viet v kratkom zhodnoteni, ale tak kazdy mame ine chute. CPU delidovat nemozme - sucast dohody s Intelom... Preco by sa mali ventilatory rozbehnut na 100%, aky to ma zmysel a naco to vobec je? Absolutne na nic... Co je zle na podakovani Corsairu? Mam im vynadat ze nam nieco poslali?
Pridať nový komentár
TOPlist