Corsair Glaive RGB - zotne nejednu hlavičku

Po nie príliš podarenej nízko nákladovej myške Harpoon si posvietime na mid-end kúsok z Corsair portfólia - Glaive RGB s vymeniteľnými bočnými gripmi a vynikajúcim senzorom od PixArt s rozlíšením 16,000DPI.


Corsair Glaive RGB - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Corsair svojimi myškami pokrýva široké spektrum hráčov (cenovo i zameraním), pričom neopomína ani také špecialitky ako sú MMO modely s kvantom tlačidiel po celom tele. Snáď jediné, čo Američanom v ponuke chýba, je bezdrôtový model konkurujúci super drahým myšiam typu ROCCAT Leadr, Razer Lancehead alebo "Géčkovým" wirelessom od Logitech.

Je to až zarážajúce, ale cenové rozpätie 50-80EUR môžeme už nejaký čas považovať maximálne za strednú triedu, pričom za vlajkové lode výrobcovia periférií neváhajú pýtať dvoj či troj násobok. V tomto ponímaní spadá Glaive RGB do mid-endu, v ktorom si našťastie už nikto nedovolí použiť obstarožný senzor alebo kompromisné materiálové spracovanie.

 

Balenie, Príslušenstvo

Škatuľa sa tvári tradične, predný kartón sa dokonca dá otvoriť, rozbaľovanie je dosť krkolomné a hodnú chvíľu potrvá, kým sa vám podarí dostať ku všetkým častiam príslušenstva, nehovoriac o myši samotnej. Súčasťou balenia sú dva alternatívne bočné gripy a tiež vrecko na ich skladovanie či bezpečné prenášanie. Myška sa do vrecka, bohužiaľ, nezmestí.

 

 

Technické špecifikácie

Corsair Glaive RGB
Technológia senzora
optický (PixArt PMW3367)
Rozlíšenie senzora
16.000DPI (po 1DPI)
Maximálna rýchlosť
6,35m/s
Hmotnosť
~122g (v závislosti od gripu)
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
5, z toho koliesko 1
Rozmery 44,6mm - výška
91,5mm - šírka
125,8mm - dĺžka
Orientačná cena
Corsair CH-9302111 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Corsair Glaive RGB

 

Komentáre (2)
razor407
Pekné fotky. Možno by som o velkosti povedal to, že Glaive ma o dosť väčšiu výšku ako ostatne MICE od corsair. Taka Sabre RGB 6400dpi mne osobne padne lepšie do dlane ako Glaive. Tak isto moj kus ma problém, že sa prehrieva na mieste kde je logo Corsair. Ohladom CUE 2 tak myslim, že nie je to až take zle, logitech je na tom určite horšie. Ukazovateľ DPI mne osobne vyhovuje (rolovanie stále od najmenšieho) mrzí len to že nie je RGB. Kolečko mohlo byť tak isto RGB. Prave a lave tlačidlo je lepšie ako sa SABRE. Ohladom gripu tak som prekvapeny ako pevne drží a na prekvapenie som zvolil druhy drsny. Nie ten s velkou plochou ako som si myslel, že budem použivať. Takže este raz pekne fotky ale možno len trochu posuvník kontrastu do plusu, myška naživo je úplne čierna.
Michal Kiradžiev
Dobrý deň, ako myslíte, že koliesko mohlo byť RGB? Pretože koliesko je RGB...
Pridať nový komentár
TOPlist