EN

Cooltek U2 - na toto sme čakali

Nebojte sa, na svoju obľúbenú platformu som nezabudol... :-) Séria recenzií ATX skriniek z vyššieho segmentu sa skončila testom SilverStone FT04 a ja sa opäť vraciam na zem do cenovo prijateľnejších dimenzií.


Cooltek U2 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Po kockách Coolcube a Minicube to dnes bude ďalší obdobný kúsok od známeho nemeckého výrobcu, resp. skôr importéra Cooltek. Od Cooltek som mal tu česť už s dvoma skrinkami a v oboch prípadoch sa to skončilo tipom redakcie pc.sk. Prvou bola už spomínaná Coolcube a druhou úhlavný nepriateľ Fractal Design Define R4 - Cooltek Antiphon.

S podtitulom "Powered by Jonsbo" Cooltek predstavil tri skrinky menšieho formátu s veľavravným značením séria U. Reč je o ITX modeloch U1, resp. U2 a micro-ATX kocke U3. Všetky by mali byť časom dostupné v striebornej a čiernej, U3 navyše aj v červenej farbe (všetky v alternatíve s presklenou bočnicou na ľavej strane).

Na stránkach čínskeho výrobcu Jonsbo sa vám dajú nájsť vcelku zaujímavé skrinky, počnúc takou QT01 (áno, je to Antiphon) a končiac luxusne vyzerajúcou UMX2. Dúfam, že UMX2 si nájde vďaka Coolteku cestu aj do Európy (a nech sa u nás volá akokoľvek :-)).

Jonsbo UMX2.

 

Sám neviem, ako správne nazývať predmet dnešnej recenzie - či Jonsbo U2, Cooltek U2 alebo Cooltek powered by Jonsbo U2. V každom prípade, viete o čo ide, poďme na to... :-))

 

Príslušenstvo, Balenie

Balenie obsahuje prehľadne spracovaný manuál a čiernu podlhovastú škatuľu s príslušenstvom. To tvorí niekoľko vreciek so skrutkami, gumenými podložkami na odvibrovanie pevného disku, spíker a sťahovacie pásky.

Až na čiernu nálepku zboku škatule nenájdete žiadnu zmienku o Cooltek. Manuál, krabica aj všetky ostatné materiály hovoria jednoznačne - Jonsbo. Čínsky výrobca teda len využíva existujúci distribučný kanál a povedomie značky Cooltek na nemeckom trhu a nemecký distribútor zasa príležitosť na menšiu prirážku.

 

Špecifikácie

Cooltek U2 Silver Window
Materiál
hliník, plexi
Základná doska
mini-ITX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
-
Interné:
2x 2,5"
2x 3,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (1):
vzadu: 1x 120mm Jonsbo
Voliteľné ventilátory (1):
vpredu: 1x 120mm
Počet PCI slotov
2
Predný I/O panel
2x USB 3.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
1x Power LED
Rozmery
319mm (výška)
208mm (šírka)
233mm (hĺbka)
Objem15,5l
Hmotnosť
2,5kg
Poznámky
Maximálna výška chladiča procesora - 175mm
Maximálna dĺžka grafickej karty - 220mm
Maximálna dĺžka zdroja - štandard ATX
Orientačná cena
Cooltek U2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuCooltek U2 Silver Window

 

Komentáre (1)
mino_85
Parádna kejska. Škoda len, že nevhodná pre pasívne zdroje. Ak by nebola podlaha perforovaná a nožičky by boli nalepovacie, dala by sa skrinka použiť aj "hore nohami" :), keďže predný panel je bez loga alebo nápisu, nevadilo by to. A potom už by to šlo aj s pasívnym PSU. Ináč klobúk dole, všetko jednoduché a pritom prakrtické a efektívne.
Pridať nový komentár
TOPlist