Cooltek Coolcube - malinká a fešná ITX kocka

Už v štvrtom článku v rade sa budeme venovať skrinke menšieho formátu. Nemecká spoločnosť Cooltek nám poslala na recenziu svoju celohliníkovú ITX kocku Coolcube.


Cooltek Coolcube - Úvod, Balenie, Špecifikácie

O histórii spoločnosti Cooltek sa toho na oficiálnych stránkach veľa nedozviete. Ide o značku nemeckého distribútora komponentov pc-cooling.de, ktorá vznika v roku 2003 s cieľom prinášať dobre vybavené a cenovo prístupné skrinky v rozumnej kvalite. Cooltek nemá vlastnú výrobu a rovnako ako väčšina výrobcov spolupracuje s niekoľkými továrňami v Číne (nie je tajomstvom, že skrinky rôznych značiek schádzajú z výrobných liniek tých istých tovární (prípad CoolerMaster a Bitfenix)). Jedným z mála výrobcov, ktorí majú svoju vlastnú továrničku je tajvanský moloch Lian Li.

V ponuke Cooltek nájdete okrem skriniek aj zopár zdrojov, svetielkujúce ventilátory, dva univerzálne chladiče a rôzne príslušenstvo. Nosnú časť portfólia tvoria skrinky s cenou od 25EUR (napr. Cooltek X1) až po 80EUR za celkom zaujímavý model s prehnane perforovanou bočnicou Cooltek Skiron.

Cenovo sa Coolcube pohybuje niekde v strede (odporúčaných je baťovských 49,99EUR), čo ju robí neprehliadnuteľnou je minimalistický dizajn a kompletne hliníková konštrukcia.

Hneď v úvode sa vám musíme ospravedlniť, že v recenzii nenájdete naše obvyklé výsledky meraní. Do Coolcube sa nám nevmestila grafická karta a testovací procesor (i5 750) nemá integrované grafické jadro, takže sme záťažové testy nevedeli spustiť a následne odčítať hodnoty. Kratšiu grafiku sme, bohužiaľ, naporúdzi nemali.

 

Balenie

Coolcube si prinesiete domov v ľahučkej snehobielej škatuli o hmotnosti zhruba 2,5kg, z čoho samotná skrinka váži len niečo málo cez jeden kilogram (1,1kg). S ohľadom na spracovanie sa niet čomu čudovať.

 

Príslušenstvo

V útrobách skrinky nájdete dve vrecká s minimom skrutiek, nalepovacími gumovými nožičkami a veľkou sťahovacou páskou na kabeláž. V menšom sáčku sú skrutky na disky s dvoma typmi závitov, jemnejší určený pre 2,5" SSD. Inštalačný manuál sa nám pri fotení kdesi zatúľal, v balení ho ale samozrejme nájdete (jedna A4 preložená napoly).

 

Špecifikácie

Cooltek Coolcube
Materiál
hliník
Základná doska
mini-ITX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
-
Interné:
1x 3,5"
1x 2,5" (+1 alternatívne za 3,5")
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (0):
-
Voliteľné ventilátory (0):
-
Počet PCI slotov
4
Predný I/O panel
1x USB 3.0
1x USB 2.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Rozmery
210mm (výška)
200mm (šírka)
240mm (hĺbka)
Objem10,1l
Hmotnosť
1,1kg
Poznámky
Maximálna výška chladiča procesora - 80mm
Maximálna dĺžka grafickej karty - 185mm
Maximálna dĺžka zdroja - štandard ATX, čím kratší, tým lepšie
Orientačná cena
~49,99EUR s DPH (odporúčaná cena výrobcu)
Stránka produktuCooltek Coolcube

Komentáre (5)
Zemtriz
Nalepené logo by mi ani nevadilo. Ak by som ho tam náhodou nechcel, tak ho dám dole :D
Michal Kiradžiev
a co ak by si ho chcel? a utrel by si ho aj s prachom? :-)
DanOne
co tak otocit ventilator v zdroji a na CPU nechat len pasiv? skoda ze tam nevosla ta grafika, uvazujem spachat podobnu zostavu.
Lovap
No ... ako na to pozerám, možno by stačilo otočiť ten ventilátor na chladiči - tak aby nefúkal na dosku, ale sal zdola rovno do zdroja. Predpokladám, že v takej skrinke nebude niekto prevádzkovať nejaké delo, skôr niečo s malou spotrebou, takže by sa to nemalo moc zahrievať a teda ani moc zaťažovať zdroj teplým vzduchom. Asi.
vulu
Zaujmava skrinka,ale radsej by som volil Lian Li PC-Q07B rozmery a cena su +/- rovnake.
Pridať nový komentár
TOPlist