Cooler Master MasterLiquid Pro 240 – najvýkonnejší chladič aký sme u nás mali

, Autor: Lukáš Lancz
Po vzduchovom chladiči MasterAir Maker 8 dnes otestujem nový AIO chladič od rovnakého výrobcu, podľa ktorého by mal Liquid Pro patriť medzi najvýkonnejšie chladiče. Či sa toto jeho tvrdenie potvrdí uvidíme v dnešnom teste.

MasterLiquid Pro 240 - Balenie, špecifikácie, dizajn

Ako vidíte z fotiek, už hneď pri pohľade na krabicu získate predstavu o chladiči. Po otvorení krabice uvidíte iba trčiace hadice a blok pumpy. Balenie MasterLiquid Pro 240 sa náramne podobá tomu, ktoré sme videli u nedávno testovaného MasterAir Maker 8. Veľká krabica, v ktorej nájdeme viac kartónových obalov. Každá časť a príslušenstvo chladiča tu má svoje miesto.
 
  
 
Okrem samotného chladiča sa tu nachádzajú dva 12cm ventilátory s PWM alebo hardverovou reguláciou, Y rozdvojka pre spojenie ventilátorov a príslušenstvo, ktoré je pekne zabalené v plastovej krabičke. Trochu netradičným doplnkom je gumová podložka pod ventilátory, ktorý by mala zaručiť ich takmer dokonalé odvibrovanie.
 
 
 
Ako som spomenul pár riadkov vyššie, ventilátory majú hardverovú reguláciu. Tá je zabezpečená malými prepínačmi, ktoré nájdete v strede ventilátora. Prepínač je však zapustený pod úroveň povrchu a je obtiažne sa k nemu dostať. Aby ste boli schopný prepínať medzi jednotlivými módmi: Silent, Normal, Performance, budete potrebovať špendlík.
 
 

Špecifikácie

Rozmery pumpy

N/A
Materiál pumpy medená základňa s plastovým telom
Otáčky pumpy N/A
Rozmery radiátora 275x118,5x27 (d x š x v)
Materiál radiátora hliník
Dĺžka hadíc N/A
Materiál hadíc guma
Hmotnosť (bez ventilátora) N/A

Ventilátor

2x Cooler Master

Rozmery ventilátora

120x120x25mm

Otáčky ventilátora

650 - 2000RPM +/- 10%

Hlučnosť ventilátora

6 - 30 dBA

Maximálny prietok vzduchu ventilátora

66,7CFM

Statický tlak ventilátora

2,34mm H2O (max)

Konektor ventilátora

4pin PWM

Maximálne TDP N/A
Kompatibilita
Intel
LGA 1150, 1155, 1156, 1151,  2011, 2011-3v, 1366, 775
AMD
AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+

 

Popis pumpy a základne MasterLiquid Pro 240...

 

 

 

MasterLiquid Pro 240 – Dizajn

Na dizajne MasterLiquid Pro 240 zaujme najviac blok chladiča. Vrch bloku je tvorený prehliadným plexisklom s logo Cooler Master. Cez plexisklo bude viditeľné modré podsvietenie bloku. Druhým prvkom, ktorý zaujme sú samotné hadice, ktoré sú k bloku pripevnené po stranách. 
Hadice nemajú žiadnu ochranu proti zalomeniu  a napriek tomu sa ohýbajú tažšie. Celkovo pôsobí ich kvalita lacno oproti zbytku chladiča a to je v konečnom dôsledku na škodu. Ku kvalite radiátora alebo ventilátorov nemám žiadnu výhradu. Tie sú perfektne spracované.
Cooler Master sľubuje u tohto modelu životnosť pumpy 175.000 hodín (MTTF) a životnosť ventilátorov sa má pohybovať na úrovni 490.000 hodín (MTTF). Obe čísla sú skvelé a chladič by Vám mal vydržať niekoľko rokov.
 
  
 
 
 
Kľúčové slová
AIO vodné chladenie, Cooler Master
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist