Čipset NVIDIA nForce 680i a problémy

Nedávno uvedený čipset NVIDIA nForce 680i postihli pravdepodobne podobné problémy ako staršie čipsety z rodiny NVIDIA nForce 4. Na www.hardocp.com vyšiel veľmi zaujímavý článok v ktorom autor popisuje dobré vlastnosti čipsetu 680i, ale dôjde aj na negatíva v podobe BSOD a hlavne SATA problémov. Poďme sa pozrieť na detaily.

Problém sa prejavuje v bezdôvodne poškodených dátach na pevnom disku. Problém sa týka niektorých základných dosiek s týmto čipsetom. Autor článku sa pýtal aj priamo v NVIDII na tieto problémy a odpovede boli takéto:

"NVIDIA vie o tomto probléme a pracuje na jeho odstránení."

Žiaľ vyjadrenie, ktoré by bolo asi veľmi vhodné - teda či je to chyba po stránke HW, alebo SW už vyslovené nebolo. Problémy však nemá každý užívateľ základnej dosky s čipsetom 680i, ale ten u koho problém nastane má veľké problémy s poškodenými dátami a typické problémy ako sa objavili pri NVIDIA nForce 4.

Autor článku sa vyjadril, že aj kvôli týmto problémom základne dosky s čipsetom NVIDIA nForce 680i neodporúča, aspoň do času, kým sa problém nevyrieši. V prípade, že vlastníte základnú dosku s čipsetom NVIDIA nForce 680i a máte tieto problémy, odporúča autor vrátiť základnú dosku dodávateľovi na reklamáciu.

Aj z toho dôvodu sú dnes stále asi najlepšou voľbou pre pretaktovanie Core 2 Duo procesorov základné dosky Gigabyte DS3 a DQ6.

Zdroj: www.hardocp.com

Pridať nový komentár
TOPlist