Cherry MX Board 6.0 - spoznajte matku všetkých klávesníc

V spotrebiteľskom segmente sa Cherry doteraz sústredila predovšetkým na cenovo dostupnejšie, základné modely periférií a aj preto bolo odporúčaných 189EUR za MX Board 6.0 pre mnohých šokom. Nás nevynímajúc. :-)


Cherry MX Board 6.0 - Úvod, Špecifikácie

Existenciu firmy Cherry sme donedávna vnímali ani nie tak vďaka marketérom z Auerbachu, ale najmä cez aktívnu osvetu výrobcov tzv. hráčskych klávesníc, ktorí nám vždy veľmi radi pripomenú, že práve ich klávesnica je vybavená tými pravými spínačmi z Nemecka. Výraznejšiu aktivitu Cherry sme začali badať až s ohlásením CherryMX RGB, resp. exkluzívneho partnerstva s Corsair Gamming (ktoré už mimochodom pominulo a niektoré značky už stihli ohlásiť prvé modely klávesníc s CherryMX RGB spínačmi).

Prekopané produktové stránky, Facebook aktivity, nová PR agentúra pre SK/CZ trh a prvé úlomky informácií o MX Board 6.0 boli už len konečným potvrdením toho, že z Cherry sa stáva moderne komunikujúca spoločnosť.

V spotrebiteľskom segmente sa Cherry doteraz sústredila predovšetkým na cenovo dostupnejšie, základné modely periférií a aj preto bolo odporúčaných 189EUR za MX Board 6.0 pre mnohých šokom. Nás nevynímajúc. Z efektného promo videa však bolo zrejmé, že nepôjde len o ďalšiu z radu všedných mechanických klávesníc s červeným podsvietením. Spojenie technológií MX a RK (RealKey) sľubuje úplne nový zážitok z písania...

 

Balenie

Samotné balenie nenechá nikoho na pochybách, že MX Board 6.0 je prémiový produkt. Z čiernej škatule vytiahnete ďalšiu krvavo červenú krabicu s lesklým čerešňovým logom a až z nej vylovíte všetko podstatné. Klávesnica je uložená v zamatovo čiernom vrecku z pružnej textílie so štýlovou potlačou navrchu. Gumená opierka zápästia je balená v separátnom vrecku o poschodie nižšie.

Priložený stručný návod vás prevedie zapojením a základnými funkciami, pri ktorých všetko začína ale i končí. Ku klávesnici sa nedodáva žiaden ovládací softvér na programovanie pokročilých funkcií, či makier. Výnimkou je možnosť aktualizácie firmvéru cez stránky výrobcu, na čo vás dôrazne upozorní neprehliadnuteľná kartička nelepená na vrecku.

 

Upgrade firmvéru na aktuálnu verzie prebehne v rádoch desiatkach sekúnd. Aktuálna verzia je 6.0.0 (žeby náhoda?).

 

 

Zatiaľ je k dispozícii len verzia s červenými lineárnymi spínačmi bez hmatovej odozvy.

 

Špecifikácie

Cherry MX Board 6.0
Materiál
hliník, plast
Typ spínačov
mechanické, Cherry MX Red
Dĺžka kábla
~2m
Rozmery
454mm (šírka)
147mm (hĺbka)
28,4mm (výška)
Hmotnosť1.35kg (+257g opierka zápästia)
Operačný systém
všetky
Orientačná cena
~189EUR s DPH (výrobcom odporúčaná koncová cena)
Stránka produktuCherry MX Board 6.0

Pridať nový komentár
TOPlist