Cherry MX Board 3.0 - šedá mechanická myška

Cherry MX-Board 3.0 patrí k tomu typu klávesníc, ktoré neohúria. Je to dané pomerne nezaujímavým strohým dizajnom a na prvý pohľad lacným spracovaním. Nenechajte sa však zmiasť.


Cherry MX-Board 3.0 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Cherry viac-menej prenecháva produkciu drahších klávesníc odberateľom svojich spínačov a v high-end segment vystrkuje rožky len sporadicky - viď zhruba pred rokom predstavená luxusná klaviatúra Cherry MX-Board 6.0.

Cherry MX-Board 6.0 s hliníkovým šasi, odnímateľnou magnetickou opierkou, CherryMX Red s červeným podsvietením po klávesov a samozrejme, RealKey technológiou (viac sa dočítate v recenzii pc.sk).

Väčšinu užívateľov však budú zaujímať modely na presne opačnom konci cenového spektra, a práve tým sa snaží vyjsť v ústrety MX-Board 3.0. Síce nejde o vyslovene "hráčsku" klávesnicu, ponúka ale niekoľko vlastností, charakteristických hlavne pre tento segment: N-Key Rollover (podpora 14 naraz stlačených klávesov bez ghostingu), deaktiváciu Windows tlačidiel, odpojteľný kábel a v neposlednom rade - mechanické spínače. Horšia správa na úvod - je bez podsvietenia. V prípade, že bez neho neviete žiť, v podobnej cene vám odporučíme Func KB-460.

 

Balenie, Príslušenstvo

Škatuľa len o pár milimetrov presahuje rozmery samotnej klávesnice, takže po megaboxe ROCCAT Ryos MK FX máme zasa česť s veľmi kompaktným po dizajnovej stránke obstarožným balením.

 

Na text skúpa horná strana škatule vám prezradí, aké spínače sa skrývajú pod kapotou a že celé zariadenie bolo navrhnuté v Nemecku (vyrobené v Číne). Zadná strana je zasa opačný extrém - more textu v rôznych jazykoch, veľká časť priestoru je venovaná špecifikáciám štyroch základných typov spínačov Cherry.

K výbave MX-Board 3.0 patria sýto červené nalepovacie podložky, USB kábel a tiež gumové "návleky" na vyklápacie nožičky (na fotografii chýbajú, ich použitie demonštrujeme v ďalšej časti recenzie). Na entry level klávesnicu celkom slušná porcia príslušenstva.

 

Špecifikácie

Cherry MX-Board 3.0
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické Cherry MX Red/Blue/Black/Brown
Dĺžka kábla
~1,8m
Rozmery
446mm (šírka)
158mm (hĺbka)
28mm (výška)
Hmotnosť 830g
Operačný systém
všetky (plug and play)
Orientačná cena
Cherry G80-3850LYB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Cherry MX-Board 3.0

Pridať nový komentár
TOPlist