Cherry MC 3000 a MC 4000 - myšky, pri ktorých neskrachujete

Svetoznámy výrobca myší Cherry nám poslal na otestovanie dvojicu myší MC 3000 a 4000. Sám výrobca tieto modely smeruje do nižšej strednej triedy. Jeden model má byť ergonomický a druhý zase smeruje pre nenáročných hráčov. Obhája svoje ceny? To sa dozviete v skrátenej recenzii.


Cherry MC3000

Cherry MC3000 je jednoduchá, ergonomicky tvarovaná myš. My sme mali na recenziu čiernu verziu, no existuje aj bielo-čierna. Na vrchu myši nájdeme prepínač DPI, pričom máme na výber z rozlíšení 1000 – 2000. Myš tak mieri pre používanie na FULL HD až na 2K monitoroch. Už na prvý pohľad zaujme asymetrický dizajn, vďaka ktorému sa myš veľmi dobre drží v rukách, žiaľ len v menších. Poloha bočných tlačidiel je „očakávaná“ a dajú sa okamžite nahmatať. Tie sú veľké a ako som už naznačil, ľahko dostupné. Bočné tlačidlá sú obalené pogumovaním, ktoré je po celej bočnej ploche a prst vám nelieta, čoho výsledkom je vysoká presnosť. "Palm grip" myši je veľmi dobrý a padne do ruky, "Fingertip grip" je priam výborný. Kde myš pokuľháva je "claw grip", myš je malá a ak preferujete takéto držanie myši, tak sa jej rovno oblúkom vyhnite, je nepoužiteľná.

Cherry MC3000
Rozmery
107×66×41mm
Hmotnosť
133g
Počet tlačidiel
5
DPI
500/1000
Záruka
štandardná, 2 roky

 

Na tele myšky okrem hlavných tlačidiel a DPI tlačidla nájdeme aj nápis výrobcu. Ten je ale ležérne urobený a podsvietený snímač myši preniká až do nadpisu. Samozrejme na funkčnosť myši to nemá žiaden vplyv ale esteticky to nevyzerá dobre. Osobne si myslím, že toto nebol ani zámer výrobcu len chyba návrhu. 

Odpor hlavných snímačov je primeraný a náhodné kliknutia nehrozia. Ak by som mal tlačidlá porovnať s minule testovanou G.skill, tak odpor je väčší a s tým spojená odozva klikania. Koliesko má len minimálny odpor a veľmi dobre (aj keď menej presne) sa s ním roluje. Kolieskové tlačidlo má náklon vpravo, avšak zhora sa stláča ťažšie.

Snímač je presný, ale neznámej značky. U nehernej myšky to riešiť nemusíme. Výhodou snímača je fungovanie na každom bežnom povrchu. Otestoval som drevo, textil a dokonca sklo. V prípade skla, bola ale presnosť horšia – v tomto prípade záleží od schopnosti odrážať snímač. Snímač je založený na viacbodovom snímaní povrchu, tým sa zároveň zabezpečuje vysoká presnosť. Pre doplnenie, kábel má dĺžku 1,5 metra.

Myš má síce niektoré detské chyby ako červené podsvietenie, ktoré preráža pod nadpis, avšak svojich kupcov si isto nájde. Cena nie je vysoká, avšak vedel by som si ju predstaviť ešte o 2€ nižšiu (cca 21€). Osobne myš môžem odporučiť, pretože sa výborne drží v ruke.

Komentáre (3)
Štefanič
Én magyar, én symetrický myš!
testt
symetrický myš.... LOL :D btw, MC3000 akoze nema minusy? Ved som ju mal v ruke a napr tie tlacidla back, forward mne osobne nevyhovovali podla mna su zle umiestnene ale zas mozno niekomu s malymi rukami to nevadi, ja ich mam asi dost velke.
Ján Kisty
no mne ano, musim hodnotit subjetivne na mojich rukach :)
Pridať nový komentár
TOPlist