EN

Cherry G80-3000 - kvalitka Made in Czech Republic!

Znalí veci zrejme vedia, ostatní sa radšej podržte. Model G80-3000 sa s viacerými obmenami vyrába nepretržite už od roku 1988 a patrí medzi najdlhšie sériovo vyrábané klávesnice v histórii.


Cherry G80-3000 - Úvod, Špecifikácie

Spoločnosť Cherry je u nás známa predovšetkým ako pôvodca najlepších mechanických spínačov na svete. Máloktorý našinec však vie, že Cherry sa už desiatky rokov venuje aj výrobe myší, klávesníc a rôzneho príslušenstva. Je to dané predovšetkým tým, že Nemcom sa doteraz nepodarilo poriadne etablovať na trhoch krajín východného bloku. Našťastie pre nás, neprestávajú to skúšať. :-)

V ponuke výrobcu nájdete rôzne typy klávesníc od priemyselných kúskov s dôrazom na vysokú bezpečnosť, cez klaviatúry s integrovaným displejom, čítačkou čipových kariet, odtlačkov prstov alebo touchpadom až po zaujímavé modely pre bežných smrteľníkov.

INITIAL Multimedia keyboard by Cherry (zdroj: Cherry).

Výroba low-end produktov je sústredená najmä v Číne, high-end si Nemci stále držia na domácej pôde a mainstream pustili len 25 kilometrov za východnú hranicu - do českej fabriky v Klášterci nad Ohří.

Závod Cherry/ZF v Klášterci nad Ohří (zdroj: Google Maps).

Potom, čo sme si dôkladne prezreli kompletnú čerešňovú ponuku bola naša voľba jasná. Ako prvú musíme skúsiť absolútnu perlu - mechanickú klávesnicu G80-3000.

Zlaté české ručičky sa postarali aj o výrobu G80-3000, po ktorej sme chmatli ako po údenom. :-) Klik pre zväčšenie

 

Špecifikácie

Cherry G80-3000
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické Cherry MX (Black/Clear/Blue/Brown)
Dĺžka kábla
~1,75m
Rozmery
470mm (šírka)
195mm (hĺbka)
44mm (výška)
Hmotnosť935g
Operačný systém
všetky
Orientačná cena
Cherry G80-3000LPC môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuCherry G80-3000

Komentáre (10)
Elias Blascak
Ja by som bol zvedavy aj ked mam 73 rokov ci mi vydrzia pismenka na tlacitkach klavesnice! Stara z roku cca 94 ma neporusene tlacitka(klavesy) Nove co som potreboval s CZ klavesnicou a AJ ,SK som vymenil uz tri ks. Cena bola okolo 30€ Drahsie su len niektore a pri debate s tymi kto ich ma sa tiez stazuju na mazanie cislic a abecedy, Nevydrzi to ani 6 mesiacov. Som zvedavi aj ked som stary. Kludne to zverejnite. Som zvedavi ako budu reagovat ini.
Michal Kiradžiev
Ono sa to samozrejme moze stat pri nekvalitnych popisoch klaves, pripade ak nepisete bruskami prstov ale do klavesov tukate nechtami.
miiicho
No sklamanie. Už asi 2 roky pokukávam po tejto g80, ale absencia N-KRO to úplne zabila. Takže idem pokukávať ďaled, napr. na Steelseries alebo Das Keyboard, sú akurát o niečo viac drahšie.
Michal Kiradžiev
Dobry den, pisem pomerne rychlo vsetkymi desiatimi a doteraz som si nevsimol, zeby ma absencia N-KRO nejako obmedzovala. Pomerne rychlo znamena 70-75WPM... :-) http://app.typrx.com/#HomePlace:
Mihail
To si robite srandu s tou cenou, ze ??... http://cur.lv/fpffo
Elias Blascak
Reagoval som na klavesnicu. Nereagoval som na Vasu. To je len zhoda ake mam skusenosti s klavesnicami. Chcel som poukazat na problem ktory vy asi nemate. Zotru sa mi cislica a abeceda. Tot vse.
JagiMagi
Za 80 euro nech si ju strčia do riti. S takými cenami nech pekne obsadzujú trhy v Nemecku.
Michal Kiradžiev
Poprosim trosku kultury vo vyjadrovani. Problem je ten, ze v tom Nemecku stoji ta ista klavesnica ~50EUR (aj menej). U nas Cherry neriesi ziadny vacsi distributor a preto su ceny ake su...
dohnalik
Kdy už se snačíte psát anglicky, tak Czech Republic, ne Czech republic ;)
Michal Kiradžiev
Oh, takáto galiba. PosnaČil som sa a upravil to... ;-))
Pridať nový komentár
TOPlist