CeBIT 2011 - reportáž

Tohoročný CeBIT v Hannoveri možno nepriniesol žiadne šokujúce novinky, no aj tak bolo čo pozerať. Prinášame vám krátky report z našej návštevy.


Úvod

CeBIT v Hannoveri, dá sa povedať, je jedna z troch najväčších svetových výstav informačných technológií. Na začiatku roka je prvý tradične CES v Las Vegas (USA), nasleduje marcový CeBIT a neskôr júnový Computex v taiwanskom Taipei-i. Pre nás Európanov je samozrejme najznámejšia práve akcia v Nemecku. Tento rok sme sa ta vydali aj my z redakcie PC.sk, na pozvanie spoločnosti Cougar, aby sme si vyskúšali atmosféru na vlastnú kožu.

Pokiaľ nemáte vlastný odvoz, súvisia s CeBIT výstavou aj mnohé akcie na leteckú, vlakovú či autobusovú dopravu. Ich zoznam je samozrejme na web stránke cebit.de. Samotná vstupenka funguje aj ako lístok na dopravu v blízkom okolí Hannovera. Za 34€ (resp. 18€ pre študentov) máte teda okrem vstupu zabezpečenú aj cestu, v prípade že sa ubytujete na noc niekde v okolí.

My sme sa do Hannoveru dopravili autom a treba uznať, že na návštevníkov sa mesto patrične pripravilo. Napríklad niekoľko kilometrov pred vstupom do areálu bola vyhradená aj cesta v protismere na nával automobilov. V areáli nie je problém parkovať, parkovné stojí 8€. Organizácia je v podstate bezproblémová, usporiadatelia majú už dlhoročné skúsenosti.

CeBIT sa otvára každý deň o deviatej hodine ráno a svoje brány zatvára o šiestej večer. Akokoľvek sa to zdá dostatočne veľa, určite odporúčam sa poponáhľať aby ste vždy využili maximum času. Prejsť výstavu za jeden deň totiž nie je možné, aj keď sme sa zaujímali iba o haly s počítačovým hardvérom, bol jeden deň „tak akurát".

Po príchode na výstavu stačí prejsť vstupnou halou kde si „cvaknete“ svoju vstupenku. Je dobré si vopred alebo na mieste pozrieť, kde sa nachádzajú haly ktoré vás budú zaujímať a zamieriť priamo do nich. Napríklad ak vám ide o počítačový hardvér a novinky s ním súvisiace, nájdete niekoľko hál vždy pri sebe. Dá sa medzi nimi prechádzať aj plynule, cez vnútorné chodby.

Tohoročným „patrónom“ CeBIT-u bolo Turecko. Ako hlavný partner mala krajina vyhradené dva samostatné veľké pavilóny, kde sa prezentovali tamojšie domáce spoločnosti. Hlavným cieľom takejto reklamy je prilákať investorov a „nakopnúť“ IT trh.

 

Na výstave bolo možné vidieť stánky aj iných krajín, jeden veľký malo napríklad susedné Poľsko, vidieť bolo aj Českú republiku či Rumunsko, zo Slovenska však žiadne oficiálne zastúpenie nebolo. Slovenskú účasť tvorili firmy 2J - www.2j-antennae.com, Sky Control - www.skycontrol.com a samozrejme ESET.

V nasledujúcich kapitolách sa vrhneme už na hardvér. Samozrejme nejde o kompletné informácie, mnoho stánkov sme nestihli navštíviť.

Komentáre (4)
stefi
play on!
materik
vystava pekna, poprosim zaslat fotky tej slecny v ciernom kostymceku "play on" dakujem, blizsie v SS :D
Ján Kurej
super dakujem gudas!
Nephilim
Nemky sú strašne škaredé baby, to všetci vieme. Ale aby som bol firma ako samsung, ci amd a nezohnal si peknu hostesku, to mi pride veľmi smutné
Pridať nový komentár
TOPlist