Články autora Miroslav Jurčík

Xiaomi Mi A2 Lite – čistý Android, skvelé spracovanie a obrovský displej

Prichádza nástupca obľúbeného modelu s čistým Androidom, ktorý opäť láka na slušnú výbavu, priaznivú cenu a výborné spracovanie, ktorým sa môže hrdo pozrieť do očí aj oveľa drahším telefónom.

Samsung bude využívať dizajnový prvok, za ktorý sa posmieval Applu

Samsung na včerajšej tlačovej konferencii pre vývojárov, ktorá sa konala v San Franciscu, predstavil nový dizajnový smer, ktorým sa budú uberať budúce telefóny. Displej tak vyplní značnú časť nevyužitej plochy v hornom okraji telefónu. Miesto pre prednú kameru a potrebné senzory zabezpečí notch, teda akýsi výrez v displeji.

Áno, presne ten notch, kvôli ktorému si Samsung uťahoval z Applu v sérii videí "Ingenius". Nové displeje budú mať názov „Infinity“ s prívlastkom podľa typu notchu.

Elephone Explorer X – akčná 4K kamera za babku

Kedysi akčným kamerám kraľovalo len niekoľko zvučných mien. Časy sa však menia a dnes vám akčnú kameru vyrobí kde-kto a to dokonca aj so 4K rozlíšením. Ako dopadla lacná akčná kamera v teste?

Samsung predstavil Galaxy A9 so štyrmi fotoaparátmi

Samsung dnes prestavil smartfón, ktorý ako prvý na svete bude mať štyri fotoaparáty.

„Stolica“ odlišuje ľudí od strojov, odhalil jednoslovný Turingov test

Prestavte si, že ste vy a nejaký chytrý robot postavení pred sudcu, ktorý vás nevidí. Sudca má za úlohu rozhodnúť, ktorý z vás dvoch je človek. O kom bude sudca presvedčený, že je človek, toho nechá žiť a robota nechá zomrieť. Vy aj robot samozrejme chcete prežiť. Keďže je sudca múdry a spravodlivý, dá vám obom rovnakú úlohu: „Každý mi povedzte jedno slovo. Podľa tohto slova sa rozhodnem, ktorý z vás dvoch je človek.“
 
Aké slovo by ste si ako človek zvolili?

Narušenie zabezpečenia Facebooku: zasiahnutých bolo 50 miliónov účtov

O útoku informoval Facebook prostredníctvom svojho spravodajského portálu. Útok na Facebook sa udial v utorok 25. septembra a narušených pri tom bolo až 50 miliónov účtov. Vyšetrovanie útoku je zatiaľ v rannom štádiu a tak zatiaľ nie je jasné či tieto napadnuté účty boli nejakým spôsobom zneužité, aké informácie z účtov boli získané ani nie je známa identita ani pôvod útočníkov. Podľa Facebooku útočníci zneužili funkciu "Zobraziť ako". Pomocou tejto funkcie mohli užívatelia zistiť, ako vyzerá ich profil z pohľadu niekoho iného. Z toho dôvodu bude táto funkcia dočasne nedostupná.

Panasonic predstavil bezzrkadlovky Lumix S1 a S1R s full frame snímačmi

To, o čom sa šuškalo už dlhšiu dobu, sa stalo skutočnosťou. Panasonic dnes na výstave Photokina predstavil dve nové bezzrkadlovky (DSLM) Lumix S1 a S1R s full frame snímačom. Okrem toho, že sú to prvé DSLM od Panasonicu s takto veľkými snímačmi, sú zároveň aj prvými full frame DSLM, ktoré dokážu zaznamenávať video v 4K 60p resp. 4K 50p. Zároveň sú to aj prvé full frame kamery s podporou duálnej stabilizácie obrazu - stabilizovaný je tak objektív aj obrazový snímač. Panasonic sa tak pustil do priameho súboja so SONY, ktorý má od roku 2013 na trhu úspešnú sériu A7 a A7R.

Huawei MediaPad M5 8,4“ a 10,8“ – vydarená dvojica tabletov

Tablety dnes dokážu mnoho vecí. Či už je to jednoduché konzumovanie obsahu, seriózna práca, kreatívna tvorba ale aj kompletná mobilná kancelária na cestách. Tablety Huawei MediaPad M5 sa však držia pri zemi a chcú ponúknuť ten najlepší zážitok pri konzumácii multimediálneho obsahu a to hneď v dvoch rôznych veľkostiach. 

iPhone Xs a Xs Max: najrýchlejšie smartfóny na trhu

Novinky od Apple sa podľa očakávaní stali opäť najvýkonnejšími smartfónmi na trhu a porazili tak konkurenciu postavenú na čipoch Snapdragon 845. 

Novinky v Apple iOS 12

Apple včera predstavil trojicu nových telefónov iPhone Xs, Xs Max a Xr. Okrem nich sa môžete tešiť aj na príchod nového iOS 12, ktorý bude dostupný pre staršie iPhony počnúc iPhone 5s. Aké vylepšenia prinesie iOS 12?
TOPlist