EN

ATH-T500 – Basy na rozdávanie

Do redakcie sa nám dostali slúchadlá od známeho výrobcu Audio-technica s označením ATH-T500. Jedná sa o full-size "cirkumaurálne" slúchadlá pre domáce použitie. Na prvý pohľad mohutné slúchadlá s pekným dizajnom a kvalitným spracovaním. Je to tak aj v skutočnosti? A ako si poradia s prehrávaním hudby? Koho zaujíma ako tieto slúchadlá dopadli v našom teste, nech číta ďalej.


 

 


Úvod, technické špecifikácie a balenie


Pri prečítaní názvu firmy Audio-technica vás určite napadne, čím sa táto firma zaoberá. Správne! Zaoberajú sa výrobou audio techniky . Vyrábajú množstvo produktov ako sú slúchadlá, mikrofóny, mixážne pulty a iné elektronické zariadenia spojené s hudbou. Nám sa podarilo do redakcie dostať model ATH-T500 a prinášame vám jeho recenziu.

Naše testované slúchadlá sa môžu pochváliť membránou s priemerom 53mm, CCAW cievkou a nastaviteľnými mušlami pre dlhodobý komfort pri počúvaní vašich obľúbených skladieb. Technická „výbava“ je bohatá.
 


 

Tech. Špecifikácie (udávané výrobcom) :

Mušle : Uzavreté
Frekvenčná odozva : 10Hz – 25KHz
Citlivosť : 106dB/mW
Maximálny vstupný výkon : 1800mW
Impedancia : 40 ohm
Dĺžka kábla : 3m
Váha (bez kábla) : 270g

Balenie :

Balenie je pomerne jednoduché. Z prednej strany priesvitný plastový obal cez ktorý vidíte slúchadlá, na zadnej strane popis a tech. špecifikácia. Balenie obsahuje iba slúchadlá a redukciu na veľký 6,3mm jack konektor. Balenie nie je nič extra, ale pri preprave sa nemusíte báť. Priesvitný plastový obal krabicu ochráni. Keby aj náhodou neochránil, tak našťastie slúchadlá nie sú žiadne „béčka“, ale o tom až v ďalšej kapitole.
 
 

Komentáre (13)
FoxWear
Na odporúčanie na fóre som si zadovážil tieto slúchadlá a musím povedať že som veľmi rád že som si nechal poradiť. Niečo čo je v tejto recenzii som si presne všímal počas počúvania, a iné som zase vôbec nepostrehol. Ale ako sa hovorí: sto ľudí sto chutí, recenzia je výborná veď tu sú vždy skvelé. Ešte raz chválim a jedna otázočka, dajú sa niekde na slovensku kúpiť tie .flac nahrávky či je lepšie si už kúpiť orig. cd? P.S.: OT trocha, ale neboli hore pod logom pc.sk aj recenzie a ešte niečo? pretože dnes tu som už asi 5ty krát a nevšimol som si že by to tak bolo už dlhšie
Wizik
Ďakujem za pochvalu. čo sa týka tých flacov, tak priamo na Slovensku o niečom neviem, ale môžeš si flac nakúpiť na www.hdtracks.com
FoxWear
Ďakujem za typ, možno časom kúpim.
Mučo Mačo
flac je cca na rovnakej urovni kvality ako cd format..flac je tusim komprimovany a na cd je nekomprimovany format wav..cize mas to v jedno v ramci kvality
Wizik
Nie je to tak celkom pravda, pretože flac môže byť aj vo forme napr. 24bit/96Khz a to kvalitnejšie ako CD (16bit/44.1Khz).
Ján Kurej
a rozdiel medzi 16bitom a 24 je sakra velky :-).
Broslowski
S tym sa da len suhlasit :-)
Broslowski
Veru, jakub predviedol skvelu pracu. Tieto sluchadla som istu dobu testoval aj ja, skvela volba za danu cenu :-) V skutku necakany vykon:) CD kupis v kazdom shope s CD, neviem o internetovom sope kde si mozes kupit FLAC, no bez problemu a legalne si mozes spravit FLAC zo svojho original cd:-)
bull30
Neviete mi niekto najst na slovenskom e-shope tieto sluchadla chcel by som ich kupit ale na slovenku nic nieje.
Wizik
Pokiaľ viem, tak u nás sa ešte kúpiť nedajú.
bull30
Ok dik.
Broslowski
daju sa kupit v cechach , postovne by nemalo byt viac ako 10€ .
FoxWear
Mňa celkovo vyšli v Čechách 94€ aj s poštovným takže no problem.
Pridať nový komentár
TOPlist