Asus Zenbook Pro UX550VD: multimediálny notebook so športovo elegantným dizajnom

, Autor: Martin Suchár

Významný podiel z dnešného trhu elektronických zariadení patrí tenkým a ľahkým notebookom 2 v 1, prípadne netbookom. Tie sa tešia čím ďalej tým väčšej popularite, čo potvrdzujú aj ich predajné čísla. Stále sa nájde dostatočne veľká skupina užívateľov, ktorí uprednostňujú väčšie a výkonnejšie zariadenia, ktoré patria do vyššej alebo highend kategórie pracovných notebookov. Tie svojimi kvalitnými a zároveň výkonnými komponentami umožnia dosahovať zvýšenú produktivitu pri práci s náročnejšími programami, napríklad pokročilá editácia fotiek a videa. Zahanbiť sa nedajú ani pri občasnom hraní moderných hier. V našej recenzii sa pozrieme práve na takýto typ notebooku, ktorého výrobcom je známa spoločnosť Asus. Nesie označenie ZenBook Pro UX550VD a v tradičnom tele prenosného počítača poskytne dostatočne silný výkon, ktorý je zabalený do športovo elegantného dizajnu.

Balenie a špecifikácie

Asus ZenBook Pro UX550VD je dodávaný v nielen peknom, ale aj precízne zabalenom dvojitom balení, vďaka čomu sú riziká poškodenia pri preprave naozaj minimálne, alebo skôr žiadne. Tvorí ho čierna kartónová krabica s kufríkovým úchytom, v ktorej je v bublinkovej fólii zabalená ďalšia krabica s potlačou a dominantným názvom notebooku Asus ZenBook Pro.

    

Okrem notebooku zabaleného do ďalšej ochrannej plastovej fólie sa v nej nachádzala nabíjačka, ktorá si našla svoje miesto v prakticky otvárateľnej samostatnej priehradke na pravej strane. V balení nemohol chýbať užívateľský manuál, spolu so záručným listom a potešila aj prítomnosť pásky na suchý zips na organizáciu káblov. Osobne mi v ňom ale predsa len niečo chýbalo, hlavne keď sa jedná o prémiovejšiu kategóriu notebookov a aj iných zariadení, patriacich do takzvanej rady ZEN. Už len štýlová podložka pod pohár alebo ešte lepšie pod myš s logom výrobcu a označením ZEN by bola milým spestrením za v celku zanedbateľné náklady, ktoré by posilnili už tak dobrý prvý dojem pri rozbalení zariadenia.

Špecifikácie

Rozmery 365 x 251 x 18,9 (vpredu) / 18,9 (vzadu) mm (Š x H x V)
Materiál tela Hliník a plast
Hmotnosť 1,80 kg
Displej 15,6" IPS LCD s rozlíšením 1920x1080pix (FHD), matný
CPU Intel Core i7-7700HQ, 4 x 2,8 až 3,8 GHz
GPU
Intel HD Graphics 630
nVidia GeForce GTX1050 4GB DDR5
RAM 8 GB DDR4 -  2400MHz
Vstavané úložisko 512 GB (M.2 SSD)
Podpora pamäťových kariet microSD/microSDHC/microSDXC
Predný fotoaparát 640x480pix (VGA) 
Batéria Lithium-Polymer 73,0 Wh, 8 článkov
Adaptér
Výkon: 120 W
Napätie: 19,0 V
Prúd: 6,30 A
Konektivita
Bluetooth v4.1
Wi-Fi 802.11 ac
2 x USB 3.0
2 x USB 3.1 Typ-C
HDMI
3,5 mm jack
Reproduktory  4 x 3 W, Harman Kardon
OS Win10Pro 64-bit (CZ+EN)

 

Kľúčové slová
Asus Zenbook Pro UX550VE, Core i7, Kaby Lake, Nvidia GeForce GTX 1050
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist