Asus ROG RYUO 240 – zaujme nie len cenou ale aj výkonom...

Asus so svojou značkou ROG cieli na konkrétnu skupinu ľudí a to na svojich fanúšikov. Ak sa pýtate prečo len na svojich fanúšikov, zodpovie vám to väčšinou cenovka týchto produktov. Dnes testovaný chladič sa predáva za 160 až 180 eur, čo je na 240mm chladič naozaj veľa. Otázkou ostáva, či svoju cenu dokáže vykompenzovať výkonom. A to je presne otázka, ktorú dnes zodpoviem. 


Asus ROG RYUO 240 - Balenie, špecifikácie

Napriek vysokej cene, nečakajte od balenia žiadne “zázraky“. Zaujímavým prvkom na balení je akurát spôsob otvárania – ten má akési pánty a vrchná časť je stále pripevnená k zbytku balenia. Mimo to, sa celé balenie nesie vo farebnom prevedení ROG – červeno, čierne.
Ak krabicu pár krát otočíte zistíte, čo od chladiča očakávať. Z prednej strany sa vám predstaví dizajn, zadná zase prezradí špecifikácie a použité technológie u RYUO s obrázkami a krátkym popisom. Dozviete sa, že má RYUO 1.77" displej, ktorý dokáže zobraziť niektoré údaje z Asus Live dash, či RGB podsvietenie v spodnej časti CPU bloku.

 


Keď som testoval Asus ROG Ryujin 360 príjemne ma prekvapila prítomnosť Noctua ventilátorov a nejak tajne som dúfal, že si Noctua fany našli miesto aj k tomuto chladiču. Keď však začnete vybaľovať krabicu, zistíte, že sú tu ventilátory od neznámeho výrobcu, čo je trochu škoda. Noctua ventilátory by aspoň čiastočne vykompenzovali vysokú cenu chladiča aj pre nefanúšikom Asusu.
Ako naznačuje názov chladiča, veľkosť radiátora je 240mm, čiže ide o kompaktnejší chladič ako to bolo u Ryujin.

 

 

Špecifikácie

Rozmer CPU bloku

61x61x50mm
Materiál CPU bloku meď
Otáčky pumpy 3400RPM (+/- 10%)
Životnosť pumpy -
Rozmery radiátora 271x120x28mm
Materiál radiátora hliník
Dĺžka hadice 400mm
Materiál hadíc guma, nylon

Ventilátor

2x120

Rozmery ventilátora

120x120x25mm

Otáčky ventilátora

 600-2200 RPM (+/- 10%)

Hlučnosť ventilátora

max 35.6 dBA

Maximálny prietok vzduchu ventilátora

 94 CFM

Statický tlak ventilátora

 3.53 mm/H2O

Konektor ventilátora

4pin PWM

Maximálne TDP -
Kompatibilita

Intel

LGA 755,1366,115X,2011/66

AMD

AM4, AM2/3, FM1/2

Komentáre (3)
vladimir

Vcera som si zhodou okolnosti kupil Fractal Design Celsius S36, ktory kompletne pre Fractal vyraba firma Alphacool. Ventilatory na tomto Asus su uplne rovnake, pumpa je uplne rovnaka az na ten display. Radiator je tiez rovnaky a tipujem, ze vyrobca pre Asus bude tiez Alphacool. Takze kupit Asus len ak chce clovek display na pumpe. Fractal ma ale vyhodu, ze pouziva klasicke 1/4" hadice a fitinky, takze je mozne ho rozsirit o expanznu nadobu, blok na grafiku ale dalsi radiator :) Co mi pride za cenu 135EUR ovela prinosnejsie, ako display na pumpe s priplatkom cca 50EUR. Budem osadzat na 7700k ktory nema delid. Delid sa chystam spravit, ked pride naradie a som zvedavy na rozdiel v teplotach.

poznamka ku grafu nameranych teplot: bolo by mozno vhodnejsie rozdelit ho alebo povolit vacsi nahlad. Pri kliknuti tam nie je nic vidiet rovnako ako nerozkliknuty obrazok.

Ján Kisty

Neviem ako presne tento model... ale ASUS ROG RYUJIN má Noctua Industrial ventilátory.

Major

Ako môže byť dobrý chladič ten, ktorý sa spolieha na výkon vrtulí. A čím viac vrtulí, tým viac hluku a prachu a nepríjemných efektov.

Pridať nový komentár
TOPlist