ASUS Automobili Lamborghini VX7SX – elegantný výkon!

Jedného dňa sa nám do redakcie dostal notebook, ktorý nemožno označiť za obyčajný. Taktiež ho nemožno označiť za normálny. Tento notebook je viac než len notebook. Dal by sa označiť za módny doplnok, či vyjadrenie životného štýlu.


Úvod, Špecifikácie, Balenie

Špeciálna edícia notebookov od Asusu, ktoré sú dizajnovo navrhnuté tak, aby sa čo najviac podobali automobilom značky Lamborghini, pútajú pozornosť všetkých navôkol.

Aký je však VX7SX z celkového pohľadu? Je to len naleštený krásavec, či ide skutočne o poriadneho dravca? Aj to sa dozviete v dnešnej recenzii. Prajem príjemné čítanie.

 

Hardvérová výbava

Po vzore výkonných automobilov zvolil Asus pod kapotou taktiež veľmi výkonný hardvér. Nechýba tu najmodernejšie Cpu od Intelu s označením i7, 8 GB pamäte RAM, ako aj veľmi výkonná mobilná grafická karta Nvidia GeForce GTX 560M, ktorá má nabalenú vlastnú pamäť s kapacitou 3GB. Už teraz je jasné, že VX7SX nebude len „vystajlovaný fešák“. Špecifikácie vravia jasne, tento notebook je riadny svalovec!

Čo ma však prekvapilo, bolo integrovanie obyčajného HDD. Bude klasické HDD výkonovo stačiť? Nebude brzdiť obrovský výkonový potenciál ostatného hardvéru? Uvidíme, tieto otázky nám zodpovedajú testy. Moje očakávania sú však obrovské. Dúfam, že lambo nesklame!

Čo sa týka obrazovky, na výber máte z niekoľkých panelov. Všetky sa však zhodujú v rozmere, ktorý predstavuje 15,6 palca. Stranový pomer zostáva klasických 16:9. Dostupný je dokonca 3D panel, ktorý disponuje rozlíšením 1366x768. Kvôli 3D technológii je obnovovacia frekvencia tohto panelu zvýšená na 120 Hz. Ďalší dostupný panel disponuje takým istým rozlíšením, ako 3D kolega, no zachováva si vlastnosti klasického panelu (60Hz, žiadne 3D). Na test sme však dostali model, ktorý sa chváli Full HD rozlíšením 1920x1080. Pri tomto paneli nechýba ani LED podsvietenie. Sám som bol veľmi zvedavý, ako tento panel dopadne v teste proti veľmi kvalitne spracovanému panelu, ktorý nájdeme v dávnejšie testovanom notebooku od MSI s označením MSI GT680R.

Čo by to bolo za špecifikácie bez prehľadnej tabuľky? Keďže je hardvérová výbava konfigurovateľná, zo zoznamu dostupných konfigurácií som vyčiarkol veci, ktoré neboli dostupné v nami testovanom modeli.

Procesor

Intel® Core™ i7 Processor - 2630QM

Operačný systém

Genuine Windows® 7 Ultimate

Genuine Windows® 7 Professional

Genuine Windows® 7 Home Premium

This version contains all product updates (SP1)

Chipset

Intel® HM65 Express Chipset

Operačná pamäť

DDR3 1333 MHz SDRAM, 4 x SO-DIMM socket for

expansion up to 16 G SDRAM

Displej

15.6" 16:9 HD (1366x768)/HD 3D (1366x768 120Hz)/Full HD (1920x1080) LED Backlight

Grafická karta

NVIDIA® GeForce® GTX 560M with 3GB GDDR5 VRAM

HDD

2.5" SATA

750GB 5400rpm/7200rpm 

640GB 5400rpm

500GB 5400rpm/7200rpm

500GB 7200rpm With 4 G SSD

Optická mechanika

Super-Multi DVD

Blue-ray reader

Čítačka pamäťových kariet

5 -in-1 card reader ( SDXC/ MS/ MS Pro/ MS Duo/ MMC)

Kamera

2.0 Mega Pixel Fixed web camera

Interface

1 x Microphone-in jack

1 x Headphone-out jack 

1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor

1 x USB 3.0 port(s) 

3 x USB 2.0 port(s)

1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert 

1 x HDMI

Audio

Built-in Speakers And Microphone

Creative Audigy HD

Batéria

8Cells : 5200 mAh 75 Whrs

Sieťový adaptér

Output :

19.5 V DC, 7.7 A, 150 W

Input :

100 -240 V AC, 50/60 Hz universal

Rozmery

40.2 x 30.9 x 5.70 ~5.90 cm (WxDxH)

Hmotnosť

3.82 kg (with 8 cell battery)

Bezpečnosť

Kensington lock

Záruka

2-year limited global hardware warranty. *different by country

1-year battery pack warranty

On-line problem resolution through web interface (BIOS, Driver update)

OS (Windows 7 ) install/uninstall consultation

Bundled software install/uninstall consultation

ASUS software supporting

 

Sieť

Integrated 802.11 b/g/n

Built-in Bluetooth™ V2.1+EDR (Optional)

10/100/1000 Base T

Namakaná HW výbava naznačuje veľmi pozitívne výsledky. Poďme sa však ešte pred začiatkom testovania pozrieť na balenie a notebook ako taký.

 

Balenie

Notebook mi prišiel domov zabalený vo veľkej kartónovej škatuli s úchytkou na prenášanie. Škatuľa je poriadne ťažká, ak teda zvažujete kúpu a myslíte si, že notebook prenesiete viac ako pár metrov, máte smolu. Síce samotný notebook váži „len“ 3,82 Kg, celé balenie vám dá zabrať oveľa viac. Konkrétnu hodnotu som však nezisťoval.

Po rozbalení kartónu nasledovalo obrovské prekvapenie. V balení sa nachádzalo ďalšie balenie. To už však bolo o niečom inom. Krásny kufríkový obal potiahnutý pravdepodobne textíliou pôsobil veľmi elegantne, no zároveň aj pevne. Obal sa otvára ako klasický kufrík. Po otvorení nasledovalo ďalšie prekvapenie. Obal bol dotiahnutý absolútne do detailu. Každý kus príslušenstva mal svoje miesto. Tak precízne spracované balenie sa len tak ľahko nevidí.

Samotný notebook bol zabalený v obale z akéhosi na dotyk veľmi príjemného materiálu, pravdepodobne zamatu. Pod notebookom nájdeme dodatočnú dokumentáciu. Na kraji balenia je umiestnený sieťový adaptér, ktorý má odpojiteľný sieťový kábel. Pribalená je aj praktická utierka, ktorá pomôže pri čistení lesklého povrchu najmä veka notebooku.

Dlho som sa nahľadal Restore CD, ktoré som však v balení nenašiel. Každopádne som našiel lístok, na ktorom je napísané čosi v zmysle: „Restore CD už nedodávame, ak ho chcete, spravte si ho sám.“ Takýto prístup mi príde byť zo strany Asusu značne ignorantský. Aký môže byť pre nich problém spraviť Restore DVD? Nielenže to problém skutočne nie je, no navyše by sa tým odbremenil konečný zákazník, ktorý si, samozrejme, žiadne Restore DVD nevypáli, pretože bude predpokladať, že ho nebude potrebovať, a pri páde systému si môže ísť akurát tak „pískať“.

Každopádne, v balení až na Restore DVD nič podstatné nechýba, poteší utierka na lesklý povrch, ako aj exkluzívne vyzerajúci obal, v ktorom sa notebook skvelo prenáša na väčšie vzdialenosti. Tvrdý obal chráni notebook riadne. Škoda, že je taký ťažký. Dokonca ho ani nezmestíte do notebookovej tašky.

Komentáre (2)
stanomx
"ASUS Automobili Lamborghini VX7SX – elegantný výkon!" nesúhlasím, škaredší pc som ešte nevidel, humus ten dizajn... špatný je neskutočne
Broslowski
nik ti to neberie..
Pridať nový komentár
TOPlist