Arctic Accelero Xtreme IV – má v dnešnej dobe zmysel alternatívne chladenie GPU?

, Autor: Lukáš Lancz
Ak by sme sa preniesli zopár rokov dozadu, alternatívne vzduchové chladenie riešil azda každý z nás. Výrobcovia sa doslova predbiehali, kto prinesie lepší chladič pre GPU. Arctic, Prolimatech, Thermalright a ďalší. Výkon chladenia bol v tej dobe priepastný. Dokonca ste si mohli kúpiť chladič na napájaciu kaskádu.
V posledných rokoch výrobcovia priniesli oveľa účinnejšie chladiče než na aké sme boli zvyknutý. Dvoj ventilátorové riešenie je takmer základ každého chladiča. Dostupné je aj „prémiové“ troj ventilátorové chladenie, poprípade aktívne chladenie VRM (iChill). 
Snáď posledných 5 rokov som chladič na GPU už ani nenahadzoval a tak som si povedal, že by som sa mal vrátiť v čase späť a otestovať alternatívne chladenie pre GPU. V dnešnej recenzii sa pozriem na produkt od jedného z najrozšírenejších a najznámejších výrobcov chladičov pre grafické karty – Arctic, presnejšie model Accelero Extreme IV.
 

Arctic Accelero Xtreme IV - Balenie, špecifikácie

Accelero Extreme IV príde v menšom kompaktnom balení a rozmermi sa krabica blíži k veľkosti samotného chladiča.
Po vytiahnutí kartónového obalu uvidíte ako prvé backplate karty s nanesenou pastou. Po rozbalení kartónu sa dostane k celému obsahu balenia – chladič, hliníkový pasív čiernej farby, podpera grafickej karte, teplovodivé podložky, skrutky a redukcia na výkon ventilátorov.
 
 
 

Špecifikácie

Rozmery chladiča 288x140x54mm (d x š x v)
Rozmery pasívu 218x98x23mm (d x š x v)
Hmotnosť 991g
Počet ventilátorov 3x92mm
Otáčky ventilátorov 900 - 2000RPM
Hlučnosť ventilátorov 0.4 sone - 23.5 - 25 dBA pri 2000RPM
Počet heatpipe 5 o priemer 6mm
Počet rebier 83
Max TDP 300W
Kľúčové slová
Accelero, Artic
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist