Arc Touch Mouse – Bezdrôtový drobec nielen pre cestovateľov

Atypický tvar myšky, ktorá je konštruovaná v tvare oblúka v spojení s dotykovou plochou namiesto klasického kolieska. Každému musí byť jasné, že Microsoft tentokrát vsadil na divokú kartu.


Balenie a Špecifikácie

Balenie Arc Touch je veľmi kvalitne spracované. Výrobca vsadil na balenie s viacerými komorami pre dosiahnutie elegantnejšieho vzhľadu obalu.


Z čelného pohľadu na balenie vidno jednoduchú potlač, zospodu lemovanú nápismi o produkte. Zo zadnej strany Microsoft popísal obal viacjazyčne hlavnými špecifikáciami produktu.

Po otvorení predného krytu sa na vás usmeje samotná myš zložená a uložená v polohe „na plocho“. Myšku je potrebné z tejto škatuľky vyslobodiť narezaním ochranných lepiacich krúžkov umiestnených po krajoch škatuľky. Následne stačí vnútorný obal vytiahnuť z toho vonkajšieho.

Po vytiahnutí vnútorného obalu ešte treba z myšky odstrániť priesvitný kryt. Konečne sa dostávame k produktu! Myška je vo svojej postielke uložená ako vajíčko vo vložke. Sedí tam perfektne. Pod vložkou je umiestnená dokumentácia zviazaná akousi papierovou stuhou.

Ale späť k myške. Po vybratí myšky z plastového výlisku vidíme, že výrobca nezabudol pribaliť batérie čo určite poteší. Poteší taktiež že Microsoft zabalil s myškou značkové „Duracellky“, ktoré z mojich osobných skúseností vydržia naozaj dlho. Ďalšou nepostrádateľnou súčasťou balenia je samozrejme USB modul, cez ktorý myška bezdrôtovo komunikuje s PC.

V balení nenájdete žiadne inštalačné médium. Dôvod je samozrejme jasný - keďže ide o produkt z dielne Microsoftu, ovládače sa samozrejme nanútia do systému automaticky po pripojení USB modulu.
 

 

Technické špecifikácie

Typ senzoru: Blue Track
Rozhranie: Bezdrôtové na frekvencií 2,4 GHz
Dosah: 9 m
Farba: čierna
Rozmery: 58 mm (šírka) x  130,6 mm (dĺžka)

 

Komentáre (8)
undertaker007
Mňa zaujala v tejto recenzií jedna vec... Bola tam spomínaná latencia bezdrôtových myší... ...že vraj každá bezdrôtová myš má v porovnaní s klasickým káblovým vyhotovením badateľnú latenciu... Ja mám bezdrôtovú myš Logitech V220... ...a nedalo mi to pokoj a pomocou softwaru som si zväčšil kúsok obrazovky na 500% (5× zväčšené) a pomaličky hýbal myšou... ...ja som si teda ozaj asi po 5minútovom "teste" nič nevšimol... Tak sa chcem spýtať, či niekto nevie, ako sa táto latencia prejavuje...
Gudas
Myslím že by to bolo badateľné skôr pri rýchlom pohybe z miesta, prípadne v hrách. Sám badám problémy s mierením keď hrám COD2 on-line :)
Broslowski
Ale to nieje vidiet:-) Ide o to ze ak s myskou na podloske opisujem siroky kruh pravidelnym pohybom, mys jednoducho o cosi zaostava za rukou. Moja sata genius to robila masivne, moja momentalna Lenovo to robi sice minimalne ale robi. To iste plati pri pohybe ktory opisuje Gudas :-)
Broslowski
Myslim tym kuroz mysky na obrazovke :-)
Nameless
este ze si to doplnil lebo uz som to chcel komentovat :D
marcel_es
mysku mam uz niekolko tyzdnov. zvyskol som si na nu velmi rychlo. zo zaciatku mi prislo to hladkanie a tukanie na pevne miesto namiesto mechanickeho kolieska zvlastne, ale zvyknut si na to netrvalo dlho.
Pali_P
Software k myške sa dá stiahnuť z US stránok Microsoft hardware. Jedná sa o tradičný IntelliPoint už vo verzii 8.0.225.0. Poprosím doplniť recenziu pre tých, čo tento software nepoznajú. Nedodaním CD nosiča zrejme sledujú ušetrenie nákladov ale aj ekologický dopad na životné prostredie. Pri dnešnej rozšírenosti internetu ani CD nie je potrebné. Skôr si cením, že nešetria na batériách. Aj základný model Duracell je lepší ako "čínske šmejdy".
Broslowski
Pravda to s bateriami :-). S CD taktiez. Inak vdaka za meno toho softu, nemohol som to dostat z pc ...
Pridať nový komentár
TOPlist